Co robić, by mieć zdrowe nogi? 1 - Twój Głos ? e-TG.pl
StockSubmitter|||$|00|0000000000000000000000000000000|$@_$_@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$@$|||
Porady

Co robić, by mieć zdrowe nogi?

Zmęczone nogi to zapewne problem wielu osób zwłaszcza tych, które prowadzą stojących tryb życia. Na problemy z nogami mogą jednak narzekać jeszcze osoby, które większość dnia siedzą. Również ci, którzy intensywnie trenują narażeni są na dolegliwości. Mowa tu o funkcjonowaniu stawów i krążeniu.

Powszechnie wiadomo, że najlepszy dla zdrowia, a tym samym stanu nóg, jest ruch, ale nie wzmożony, lecz regularny i konsekwentny. Ruch nie ma nic wspólnego z nadmiernym wysiłkiem, który obciąża stawy, a przede wszystkim nogi. Odpowiednia gimnastyka powinna poprawić kondycję, rozruszać stawy i poprawić krążenie.

Problemy z krążeniem często związane są z żylakami, które są objawem chorych żył. Zazwyczaj kojarzą się z nieestetycznymi obrzękami na nogach, mocno widocznymi sinymi miejscami, którym często towarzyszy ból. Osoby, u których wystąpiło to schorzenie, szybciej odczuwają zmęczenie nóg, nie mogą zbyt długo pozostawać w pozycji stojącej lub siedzącej. Konieczny jest właśnie ruch, który poprawi przepływ krwi przez opuchnięte żyły. Bardzo dobrym rozwiązaniem w leczeniu żylaków są podkolanówki uciskowe stosowane przez kobiety i mężczyzn. Można je nabyć w aptekach, ale trzeba pamiętać, że ich nacisk musi być odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Ich dużą zaletą jest fakt, że nie tylko leczą, poprzez masowanie chorobowo zmienionych miejsc, ale też zasłaniają zmiany żylne tak, że nogi wyglądają elegancko. Dla kobiet idealnym rozwiązaniem są pończochy uciskowe, dostępne w różnych kolorach, modelach i rozmiarach. Skutecznie poprawiają krążenie krwi, a przy tym stanowią zwyczajny element garderoby, niczym nie wyróżniając się od tradycyjnych pończoch.

Kolejny często spotykany problem to choroby stawów związanie nie tylko ze stanami zapalnymi, ale też urazami. Na dolegliwości stawowe skarżą się nie tylko osoby starsze, ale też wiele młodych. Podstawowy budulec jakim jest chrząstka ulega zmianom nie tylko z wiekiem człowieka, ale też w wyniku intensywnym ćwiczeń lub urazów. Jej zanik powoduje trudności w poruszaniu, czemu często towarzyszy wzmożony ból. Istnieje jednak możliwość jej regeneracji, dzięki stosownym środkom farmakologicznym 4flex.

Może cię zainteresować także:  Solidna diagnoza i informacja podstawą skutecznego leczenia onkologicznego

Dolegliwości związane ze stawami lub krążeniem mogą wystąpić w każdym wieku, a najważniejsze to szybko podjąć konieczne działania, aby przywrócić prawidłowe funkcjonowanie.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Witaminy – o co w nich chodzi?

Poprzedni wpis

Wiosna! Co robić aby uchronić się przed infekcjami?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *