3 Idealne ćwiczenia na zgrabne pośladki - sprawdź skuteczne sposoby na piękną, jędrną pupę 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
close up of buttocks fitness woman in sportswear. Home fitness workout. Female athletic glutes and legs close up.
Zdrowie ⚕️

3 Idealne ćwiczenia na zgrabne pośladki – sprawdź skuteczne sposoby na piękną, jędrną pupę

Ćwiczenia na pośladki

Jędrne pośladki to temat który interesuje nie tylko mężczyzn ale również kobiety. Długotrwałe siedzenie za biurkiem, albo brak jakiejkolwiek aktywności fizycznej sprawia, że nasza pupa może być płaska i nie wyglądać zbyt interesująco dla płci przeciwnej. Można to zmienić, stosując systematycznie pewne ćwiczenia, które znakomicie poprawiają jędrność pośladków oraz ich ogólny kształt. Pierwszym ćwiczeniem które jest niezwykle skuteczne ale i wymaga od nas sporej staranności wykonania jest unoszenie wyprostowanej nogi z pozycji leżenia na brzuchu. Kładziemy się na brzuchu, ręce prostujemy wzdłuż tułowia, następnie unosimy jedną nogę (wyprostowaną) i trzymamy nad podłożem tak długo ile możemy wytrzymać. W trakcie tego ćwiczenia będziemy czuli jak mocno napinają się pośladki. Ćwiczenie tego typu trzeba wykonywać seriami po kilka powtórzeń dla każdej nogi. Po wykonaniu tego ćwiczenia można odwrócić się na plecy, ugiąć lekko nogi i po napięciu pośladków unieść biodra do góry. Po kilkunastu sekundach można rozluźnić mięśnie pośladkowe.

Żeby wszelkie ćwiczenia na pośladki miały sens, trzeba je wykonywać bardzo starannie oraz systematycznie. Najlepiej to wejść w nawyk ćwiczeń, korzystać z każdej wolnej chwili aby je wykonywać, a efekty pojawią się błyskawicznie. Nawet jadąc samochodem albo pociągiem można ćwiczyć pośladki, bo zwykłe ich napięcie i rozluźnienie to już bardzo dobry sposób na ich ujędrnienie. Trzeba też pamiętać o tym, że jędrne pośladki to także nawilżona i zadbana skóra. Można ją pielęgnować przez wcieranie odpowiednich balsamów i kremów ujędrniających.

3 Idealne ćwiczenia na zgrabne pośladki - sprawdź skuteczne sposoby na piękną, jędrną pupę 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Zgrabne pośladki – jak je wypracować?

Podobno prysznic z wody o zróżnicowanej temperaturze, też bardzo dobrze wpływa na jędrność naszej pupy, tak więc wszelkie domowe sposoby można wypróbować, bo dadzą one z pewnością wiele pozytywnych efektów dla naszych pośladków

Idealne ćwiczenia na pośladki

Trening mięśni jest najbardziej efektowny wtedy gdy chcemy wyćwiczyć ich duże obszary. Najlepiej wtedy widać efekty i człowiek ma sporo satysfakcji po wielu tygodniach ćwiczeń. Jędrne i zgrabne pośladki są właśnie taką grupą mięśni która wyćwiczona daje sporą satysfakcję oraz poprawia samoocenę. Mięśnie pośladkowe może wyćwiczyć w domu lub na siłowni. Wszystko zależy od tego, jaka jest zasobność naszego portfela oraz jakie chcemy uzyskać efekty. Jeżeli mają to być jędrne pośladki na których ma ładnie prezentować się spódnica albo jeansy to wystarczą nam treningi w domu. Jednak jeśli zależy nam na dużych pośladkach, twardych jak kamień to przydałoby się zacząć uczęszczać na siłownię, gdyż tylko tam będziemy mogli wykonywać przysiady ze sztangą albo na ławce skośnej pod dużymi obciążeniami, które dadzą się we znaki naszym pośladkom.

Siłownia to także profesjonalni doradcy, którzy pomogą nam w doborze odpowiedniego sprzętu wyrabiającego mięśnie pośladkowe. Sam sprzęt to nie wszystko, trzeba przecież umieć z niego prawidłowo korzystać, bo nie umiejętne korzystanie może skończyć się dla nas zerowymi efektami lub po prostu zwykłą kontuzją kręgosłupa. W domu możemy wykonywać ćwiczenia na pośladki w dosyć zawężonej formie. Przysiady czy unoszenie nóg w pozycji „na brzuchu” pomoże w rzeźbieniu mięśni pośladkowych ale po znacznie dłuższym okresie ćwiczeń.

3 Idealne ćwiczenia na zgrabne pośladki - sprawdź skuteczne sposoby na piękną, jędrną pupę 3 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Ćwiczenia na macie na zgrabne i jędrne pośladki

Zaletą samotnego treningu w domu jest niewątpliwie jego bezpłatna forma. Wadą natomiast jest to, że nikt nas nie obserwuje w czasie wykonywania ćwiczeń na pośladki, przez to nie jesteśmy pewni czy wykonujemy je prawidłowo i czy w ogóle wykorzystujemy pełen potencjał naszych mięśni. Siłowni czy dom – trudny to wybór, jednak jedno jest pewne, ćwiczenia na pośladki można wykonywać tu i tu, wystarczy tylko wykazać odrobinę chęci i można zmienić wygląd swojej pupy.

Skuteczne ćwiczenia na pośladki

Dziś przedstawimy ćwiczenia na pośladki, które przydadzą się każdej osobie pragnącej mieć piękne, jędrne pośladki. Pierwsze ćwiczenie dosyć proste, jednak wykonywane dokładnie gwarantuje nam bardzo dobre efekty. Chodzi o przysiady. Najlepiej jest je wykonywać, nie trzymając się niczego jednak jeżeli masz kłopoty z utrzymaniem równowagi, można przytrzymywać się oparcia krzesła. Jednak pamiętajmy o tym, iż nie można się podpierać. Cały ciężar ciała ma spoczywać na nogach. Serie przysiadów robimy, przy odpowiednim oddychaniu które w brew pozorom jest bardzo ważne przy robieniu wszelkich ćwiczeń. No więc tak: przysiad i razem z przysiadem robimy wydech, unosimy sylwetkę do pozycji stojącej i jednocześnie bierzemy głęboki wdech. Ćwiczenie to trzeba robić kilka razy dziennie, po kilkanaście powtórzeń w ciągu jednej serii, czy przykładowo: 4 razy dziennie po 20 przysiadów.

Taki wariant ćwiczeń nie tylko zagwarantuje nam zgrabne pośladki ale również zatroszczy się o mięśnie ud oraz ścięgna. Po przysiadach można brać się za tak zwane krzyżowanie nóg, czyli wygląda to tak: klękamy na kolanach (warto sobie coś miękkiego podłożyć pod nie), wyciągamy ręce przed siebie i opieramy się o coś, następnie wyciągamy do tyłu jedną z nóg i przenosimy ją na stronę nogi która pozostała na podłożu, dotykamy stopą podłoża i wracam do pozycji początkowej, potem robimy to samo tylko drugą nogą. Całe ćwiczenie musi tak przebiegać, abyśmy czuli, że nasz pośladek naprawdę jest napięty. Proszę szczególnie przyłożyć się do wykonywania tego zadania. Brak staranności może skutkować mizernymi efektami, a przecież nie o to nam w tych chodzi. Pamiętajcie również o odpowiednim oddychaniu, ono też wpływa na późniejszy sukces w ćwiczeniach.

Co wiesz o cholesterolu?

Poprzedni wpis

Żylaki – preparaty i sposoby usuwania żylaków. Jak leczyć i zapobiegać żylakom?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *