Cięcie węglowodanów, cięcie sylwetki: jak się rozdrabniać dzięki diecie ketonowej
(Kon)teksty 🪧

Cięcie węglowodanów, cięcie sylwetki: jak się rozdrabniać dzięki diecie ketonowej

Czy chciałbyś zredukować poziom tłuszczu w organizacji i zbudować wysportowaną sylwetkę? Jeśli tak, to dieta ketogeniczna może być właśnie dla Ciebie! W artykule dowiesz się, jak skutecznie pozbyć się zbędnych kilogramów przy jednoczesnym zachowaniu mięśniowej masy ciała. Przekonaj się, dlaczego dieta niskowęglowodanowa jest najlepszym sposobem na uzyskanie wymarzonej sylwetki. Odkryj tajniki keto diety i dowiedz się, jak wprowadzić swoje ciało w stan ketozy. Poznaj korzyści płynące z interwałowego postu oraz dodatkowe sposoby, jak zwiększyć swoje szanse na sukces. Zapraszamy do lektury!

Cięcie węglowodanów, cięcie sylwetki: jak zrzucić zbędne kilogramy dzięki diecie ketonowej

Cięcie węglowodanów, cięcie sylwetki: jak się rozdrabniać dzięki diecie ketonowej

Cięcie węglowodanów, cięcie sylwetki: jak się rozdrabniać dzięki diecie ketonowej

Jeśli jesteś kulturystą lub ciężarowcem, zwiększenie rozmiaru i siły mięśni jest zdecydowanie Twoim priorytetem. Ale gdy przygotowujesz się do zawodów, sesji zdjęciowej lub innego głównego wydarzenia, głównym zmartwieniem staje się cięcie.

Dieta to jedyny sposób na zrzucenie nadmiaru tłuszczu i wody, aby wyrzeźbić mięśnie. A nauka pokazuje, że diety niskowęglowodanowe lub ketogeniczne są najłatwiejszym sposobem na cięcie, rozdrabnianie, zgrywanie i inne super czyste.

Jak przyciąć mięśnie stosując dietę ketogeniczną lub niskowęglowodanową?

Sztuczka z dietą redukcyjną polega na:

  1. Zrzucenie jak największej ilości tłuszczu przy jednoczesnym zachowaniu jak największej ilości mięśni.
  2. Uzyskanie jak największej masy mięśniowej bez przyrostu tkanki tłuszczowej.

Dieta ketogeniczna jest jedną z najlepszych diet pozwalających osiągnąć oba te cele. Ale najpierw ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego po prostu spożywanie mniejszej ilości jedzenia jest złym posunięciem, jeśli chodzi o cięcie.

Może cię zainteresować także:  Ryby do sushi: kompletny przewodnik

Jeśli szybko schudniesz, stracisz mniej tłuszczu

W dawnych czasach „dieta” oznaczała ograniczenie kalorii. Chociaż takie podejście jest bardziej skuteczne w pozbywaniu się tłuszczu niż brak diety, głodzenie się nie jest dobrym sposobem na pozbycie się zbędnych kilogramów. Zbyt duże ograniczenie kalorii powoduje zbyt szybką utratę wagi.

Szybka utrata wagi prawie zawsze obejmuje wodę i beztłuszczową tkankę mięśniową. Podczas gdy minimalizacja wzdęć jest plusem, jeśli chodzi o cięcie, utrata mięśni nie jest. Dlatego też tradycyjna dieta niskokaloryczna jest kiepskim wyborem na uzyskanie zgranej sylwetki.

Co gorsza, po zejściu z tego typu diety, odzyskasz więcej tłuszczu niż straciłeś, skutecznie cofając swój trening. Utrudniając tym samym osiągnięcie wymarzonej sylwetki następnym razem.

Dlaczego dieta ketogeniczna chroni mięśnie

Dieta niskowęglowodanowa lub ketogeniczna polega na zrównoważeniu kalorii, a nie ich unikaniu. Dostosowanie makr do większej ilości tłuszczu i białka oraz mniejszej ilości węglowodanów uruchamia naturalny proces utraty tłuszczu w organizmie.

Gdy spożycie węglowodanów spada do pewnego poziomu, organizm nie otrzymuje wystarczającej ilości glukozy, aby utrzymać energię i funkcjonowanie. W odpowiedzi wątroba produkuje ketony, alternatywne źródło energii. Ten stan wykorzystywania ketonów zamiast glukozy do produkcji energii to ketoza.

Dieta ketogeniczna (produkująca ketony) może przynieść korzyści każdemu. Ale w szczególności kulturyści z przyjemnością dowiedzą się, że diety niskowęglowodanowe mogą redukować tkankę tłuszczową i zwiększać beztłuszczową tkankę u mężczyzn o normalnej wadze. Tak więc ograniczenie węglowodanów jest idealnym sposobem na uzyskanie masy.

Co więcej, diety wysokotłuszczowe są bardziej sycące niż diety wysokowęglowodanowe. Teoretycznie możesz jeść do syta i nadal tracić tłuszcz, jeśli ograniczysz węglowodany do minimum.

Jeśli do tej pory jadłeś jak świnia i skupiałeś się wyłącznie na treningach, możesz chcieć nieco obniżyć kaloryczność swojej diety. Nie bądź ekstremalny; zejdź do poziomu, który jest odpowiedni dla twojej masy ciała. Znajdź wiarygodny kalkulator kalorii online i upewnij się, że jesz wszystko, co ci przydzielono.

Może cię zainteresować także:  Kiełbasa i sznurek - Jerzy Bralczyk i Michał Ogórek

Ketoza to nie głodówka

Prawdopodobnie zastanawiasz się teraz, czy wprowadzenie organizmu w stan ketozy jest tym samym, co głodzenie się. Zapewniamy, że te dwa podejścia do diety mają ze sobą niewiele wspólnego.

Kiedy jesteś na diecie ketogenicznej, otrzymujesz odpowiednią ilość kalorii poprzez białko i tłuszcz. Twoje ciało może w rzeczywistości przekształcić białko w glukozę. Kiedy tak się dzieje, organizm nie musi pobierać glikogenu (zmagazynowanej glukozy) z mięśni. Nie ma to więc negatywnego wpływu na masę mięśniową.

Z drugiej strony, jeśli nie dostarczasz wystarczającej ilości kalorii, twoje ciało strawi każdą „dodatkową” tkankę, której potrzebuje, aby utrzymać się przy życiu. Jeśli więc masz więcej mięśni niż potrzebujesz do funkcjonowania na najbardziej podstawowym poziomie, ta dodatkowa tkanka mięśniowa jest narażona na utratę.

Jak przerywany post może pomóc w uzyskaniu większej masy mięśniowej?

Dieta ketogeniczna jest znana z tego, że powoduje szybką utratę tłuszczu. Należy jednak pamiętać, że utrata tłuszczu to nie to samo, co utrata masy ciała. Jak wspomnieliśmy, wagę można stracić poprzez wodę, tłuszcz i tkankę beztłuszczową. Nawet wyczerpywanie i uzupełnianie glikogenu może powodować niewielkie wahania masy ciała.

Przerywany post lub IF często pojawia się w dyskusjach na temat diet ketogenicznych. Dzieje się tak, ponieważ zarówno keto jedzenie, jak i post powodują ketozę. Obie techniki działają dobrze razem, pomagając szybko stracić tłuszcz.

Można je łączyć w zależności od potrzeb. Na przykład możesz cały czas trzymać się diety niskowęglowodanowej. W rzeczywistości utrzymywanie tkanki tłuszczowej na niskim poziomie przez cały czas jest znacznie lepszym podejściem niż pozwalanie sobie na przybieranie na wadze i ponowne próbowanie jej utraty w określonych momentach.

Może cię zainteresować także:  Na co zwrócić uwagę, wybierając kancelarię notorialną?

Tak więc trzymając się keto przez cały rok, będziesz o krok do przodu, jeśli chodzi o cięcie.

Następnie, gdy zbliżasz się do tych kluczowych momentów, możesz zacząć używać IF do rozdrabniania jeszcze większej ilości tłuszczu. Możesz wypróbować post 5/2 lub 6/1, co oznacza, że jesz normalnie przez pięć lub sześć dni w tygodniu i pościsz przez drugi lub dwa dni.

Możesz także spróbować codziennego postu, skracając czas, w którym jesz. Większość z nas pości przez całą noc. To jeden z powodów, dla których dobry sen jest dobry dla utrzymania wagi na niskim poziomie.

Ponownie, cykliczny post nie uszkadza organizmu w taki sam sposób, jak długotrwała głodówka. Krótki post pomaga wejść w stan ketozy i daje odpocząć narządom.

Dieta nie jest jedynym sposobem na czerpanie korzyści z ketonów

Ścisłe zarządzanie makro i post to nie jedyne sposoby na wprowadzenie ketonów do organizmu. Ćwiczenia również odgrywają rolę w osiągnięciu ketozy.

Inną opcją jest po prostu spożywanie ketonów. Ale nie mówimy tu o ketonach malinowych, które można spotkać wszędzie.

Związki takie jak sole BHB są ulubieńcami kulturystów i ciężarowców. Jednak każdy może cieszyć się czystą energią spalania ketonów.

Podsumowanie

Jeśli chcesz uzyskać zgraną sylwetkę na zawody, musisz zmienić dietę. Najlepszym rozwiązaniem jest dieta ketogeniczna lub niskowęglowodanowa. Jedząc dużo tłuszczu i białka, a mało węglowodanów, możesz stracić wodę i tłuszcz, zachowując mięśnie. Dieta ketogeniczna to naprawdę wymarzona dieta dla osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Ciemna strona słodzików

Poprzedni wpis

Koreańska kultura jedzenia: krótka historia

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *