Bezpieczny transport Twojego kajaku - jak przewozić kajak? 1 - Twój Głos - e-TG.pl
Kajakowanie(Kon)teksty

Bezpieczny transport Twojego kajaku – jak przewozić kajak?

Kajaki mogą być transportowane na dachu samochodu osobowego nawet w odległe miejsca, oddalone o setki kilometrów. Aby był to bezpieczny transport, należy odpowiednio ułożyć kajaki w specjalnych uchwytach, które można kupić w profesjonalnych sklepach ze sprzętem pływającym. Jednym z takich sklepów, który działa online, jest kajakcentrum.pl.

Powstał on na bazie stacjonarnego sklepu firmy KANO Lublin, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży sprzętu pływającego. Wyprodukowane przez KANO Lublin kajaki, kanadyjki oraz rowery wodne znane są już od 1991 r. na rynkach europejskich oraz w Kanadzie. Firmę cechuje bogate doświadczenie, dbałość o szczegóły i zachowywanie obowiązujących norm bezpieczeństwa.

W ofercie sklepu znajduje się nie tylko sprzęt, ale również szeroka gama akcesoriów potrzebnych kajakarzom. Wśród nich znaleźć można uchwyty do przenoszenia kajaka, wykorzystywane w sytuacjach, gdy sprzęt trzeba przenieść w niezbyt odległe miejsce. Natomiast w sytuacji, gdy kajaki będą przewożone samochodem, należy użyć stalowych uchwytów do ich transportu. Uchwyty te są montowane dodatkowo na bagażnik dachowy i umożliwiają położenie kajaków na boku. W ten sposób na dachu jednego auta można ułożyć 3, a nawet 4 kajaki.

Przewóz kajaku to nie taka prosta sprawa

Uchwyty są profilowane i odpowiednie do umieszczenia w nich kajaków jedno- i dwuosobowych. Bezpieczny transport kajaka jest zapewniony dzięki mocnej konstrukcji uchwytów oraz niezawodnemu systemowi ich montowania. W komplecie znajdują się dwa uchwyty, przeznaczone do zamontowania na belkach poprzecznych bagażnika. Aby kajak był prawidłowo i bezpiecznie ułożony, jego dno musi zawsze spoczywać na dłuższej części uchwytu. Podczas transportu kajak nie ulegnie uszkodzeniu, gdyż stalowe uchwyty okryte są ochronną otuliną, zabezpieczającą kajak przed zniszczeniem. Produkty te objęte są dwuletnią gwarancją.

W przypadku, gdy kajakarz transportuje na dachu samochodu dwa kajaki, uchwyty nie zawsze są niezbędne. Jeśli kajaki się zmieszczą, mogą być ułożone płasko na belkach poprzecznych bagażnika. Jeśli nie, należy zamontować uchwyty, które umożliwiają ułożenie kajaków na boku.

Bezpieczny transport Twojego kajaku - jak przewozić kajak? 2 - Twój Głos - e-TG.pl

Natomiast jeżeli do przewiezienia jest tylko jeden kajak, to do tego celu wystarczą same belki poprzeczne, umieszczone na relingach dachowych lub na dachu. Wówczas kajak najczęściej jest kładziony do góry dnem i przypinany w odpowiedni sposób pasami z klamrą samozaciskową.

Może cię zainteresować także:  Wybór właściwego wiosła do kajaku

Jak przewozić kajak?

Przed przypięciem należy sprawdzić, czy ułożony na dachu kajak nie przechyla się do przodu lub do tyłu. Czynność przypinania pasami można rozpocząć wtedy, gdy kajak stoi stabilnie. Należy pamiętać również o tym, że jeśli kajak wystaje za tył auta około 1 m, należy na jego końcu umieścić pasek jasnej tkaniny, będący elementem ostrzegawczym dla innych użytkowników drogi.

Komplet dwóch pasów montażowych z klamrą samozaciskową jest dostępny w ofercie sklepu kajakcentrum.pl, gdzie online można kupić sprzęt do pływania oraz wiele przydatnych kajakarzom akcesoriów, w tym także do transportu kajaków.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Kuchnia turysty – kubki termiczne nieocenione na outdoor zimą

Poprzedni wpis

Bezpieczeństwo podczas spływu kajakowego – w co należy się wyposażyć?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *