Zaskakujące fakty zdrowotne - ile wiesz o swoim ciele? Tak naprawdę? 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl
Zdrowie

Zaskakujące fakty zdrowotne – ile wiesz o swoim ciele? Tak naprawdę?

W Twojej jamie ustnej jest więcej bakterii niż ludzi na świecie.

Przeciętnie w naszej buzi, tj. na zębach, języku, policzkach, podniebieniu itd. Jest około 500-650 rodzaji bakterii. Bardzo cierpliwi naukowcy pozbierali osad z każdego zęba. Uzbierali 10 mg. Pamiętajmy jednak że zęby to tylko 1/20 całej jamy ustnej. Po dalszych obliczeniach doszli do wniosku, że w naszych buziach jest 20 miliardów bakterii, które rozmnażają się co pięć godzin. Więc jeśli nie myjesz zębów przez 24 godziny to 20 miliardów szybko zmienia się w 100 miliardów.

 

●W kubku kawy jest ponad 1000 chemikali, z zbadano tylko 26 i połowa wywołała raka u szczurów.

Większość z nas zaczyna dzień od kawy. Nie zastanawiamy się nad jej składnikami. Kawa to kawa. Okazuje się jednak, że to wcale nie jest tak. Podczas zakupów nie rozmyślamy wielce nad wyborem porannego napoju. Wybieramy tą którą widzieliśmy w telewizji, tą najtańszą lub tą co pijemy codziennie. Nie wiemy jednak, że tak popularny napój jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych pestycydami! W kawie palonej jest ponad 1000 toksycznych związków chemicznych, które wpływają na nasze zdrowie: poziom hormonów, obciążają wątrobę, nerki, jelita a nawet powodują raka. Podczas długiego procesu palenia kawy poziom antyoksydantów zanika. Kawa rozpuszczalna po którą większość z nas sięga ma najwięcej akryl amidu – silnie rakotwórczego związku.
Nie wszystko jednak stracone dla wielbiciela dobrej kawy. Ten aromatyczny napój ma swoje zalety: zawiera antyoksydanty i flawonoidy, pomaga zwiększyć kontentację. Podczas zakupów zwolnijmy więc i wybierzmy organiczną kawę, która jest bezpieczna dla naszego zdrowia a to na pewno poprawi nam humor i będziemy jeszcze bardziej mogli rozkoszować się gorącą kawą.

 

●Rano jesteśmy wyżsi o około 1 cm niż wieczorem.

Może cię zainteresować także:  Korzyści płynące z posiadania ubezpieczenia na życie

Prawdopodobnie nikt z nas nie patrzy rano w lustro i myśli: ‘’Jestem chyba wyższy niż zanim kładłem się spać’’. Dlatego ciężko jest uwierzyć, że ktoś to wogóle zauważył. Jednak to prawda. Podczas chodzenia cały dzień kości, mięśnie oraz płyn w stawach podlega grawitacji i zmniejszamy
się. Kiedy śpimy nasze ciało rozluźnia się i uzupełnia płyn w stawach co daje nam rano dodatkowo 1-2 cm wzrostu. To samo dzieje się z astronautami w kosmosie. Badania przeprowadzone przez Nasa dowiodły że astronauci podczas pobytu poza ziemską grawitacją zyskują nawet do 4 cm wzrostu. Nie żyjemy niestety na Księżycu i w ciągu dnia kurczymy się do wczorajszego rozmiaru.
Jak zostać wysokim do końca dnia? Joga parę razy w tygodniu może pomóc.

●W ciągu życia człowiek zjada około 35 ton. To jest około 6 słoni. To oczywiście zależy od płci, wieku, miejsca zamieszkania itd.

 

●Zaniedbana broda śmierdzi.
Jeśli masz brodę – nie zaniedbuj jej z bardzo prostego powodu – będzie śmierdzieć jak z pod pachy. A to wszystko dzięki tej samej bakterii która lubi owłosione środowisko.

●Twój język jest unikalny. Podobnie jak z odciskami palców nie ma dwóch takich samych języków.

●Masz kota lub psa który linieje? Nie jest sam. Człowiek gubi około 600 000 cząsteczek skóry co godzinę. To daje w sumie około 680 gram co roku. Przed siedemdziesiątką to daje zaskakujące 47.6 kg!
●Dorosły człowiek ma mniej kości niż dziecko. Jako dziecko mamy 350 kości, z czego niektóre zrastają się razem zostawiając nas z 206 kośćmi. Z tego 106 jest w naszych dłoniach (54) i stopach (52) .
●Co trzy cztery dni śluzówka w żołądku się odnawia gdyż silny kwas rozpuszczający skomsumowane jedzenie rozpuścił by również twój żołądek.
●Twój nos może nie jest tak silny jak nos psa ale może zapamiętać do 50 000 różnych zapachów.
●Jelito cienkie jest dłuższe od przeciętnego dorosłego człowieka około czterech razy.
●Każde 2.5 cm kwadratowe twojej skóry ma na sobie około 32 miliony bakterii. Na szczęście większość z nich jest nieszkodliwa.
●Powietrze z psiknięcia podróżuje nawet do 160 km na godzinę. Kolejny powód aby zasłaniać buzię podczas psikania lub kaszlu lub chowania się gdy słyszysz a-psik! Gdzieś niedaleko.
●W ciągu życia człowiek produkuje wystarczająco śliny aby wypełnić nią cały basen.
Chrapanie może być szkodliwe dla słuchu. Przed 60-tymi urodzinami 60% mężczyzn i 40% kobiet chrapie. Chrapanie osiąga średnio 60 decybeli, równe głośności normalnej rozmowy. Chrapanie może osiągnąć nawet ponad 80 decybeli co równa się z hałasem wydawanym przez wiertarke pneumatyczną która wierci beton. Hałasy powyżej 85 decybeli zaliczają się do hałasów niebezpiecznych dla ludzkiego ucha.
●Naturalne blondynki mają więcej włosów. Człowiek ma średnio około 100 000 mieszków włosowych z którego każdy może wyprodukować nawet do 20 indywidualnych włosów podczas życia danej osoby. Blondynki mają ich najwięcej bo około 146 000, na drugim miejscu mamu czarne włosy z numerem 110 000. Na trzecim są brunetki z 100 000, a na samym końcu rudzi z 86 000.
●Codziennie gubimy około 80 włosów.
●Podczas dotyku nasze ciało wysyła sygnał do mózgu z prędkościa do 200 km na godzinę.
●W ciągu życia wdychamy około 20 kg kurzu.
●Ludzki mózg może czytać do 1000 słów na minutę.
●W twoim pępku żyją tysiące bakterii które tworzą formę ekosystemu rozmiaru całego lasu tropikalnego.
●Dorosły człowiek składa się z 7 oktylionów atomów.
●Nasza krew pokonuje 960 000 km na dzień
●Używamy około 32 mięśni aby się uśmiechnąć.
●Codziennie produkujemy około 1-1.6 litra śliny.
●Lekarze wierzą, że brwi mają za zadanie ochraniać oczy od potu.

Może cię zainteresować także:  Zaćma bez tajemnic wszystko o operacyjnym leczeniu zaćmy

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Costa Calida: ciepłe Wybrzeże na urlop w Hiszpanii i wakacje last minute

Poprzedni wpis

Załóż kurtkę albo się przeziębisz!

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *