Naturalne sposoby na wypadanie włosów - sprawdź jak temu zaradzić? 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl
Serious frowning young man viewing his hair and finding receding hairline while looking into mirror and touching hair, he suffering from hair loss
LudologiaZdrowie

Naturalne sposoby na wypadanie włosów – sprawdź jak temu zaradzić?

Problem wypadania włosów dotyka osoby w różnym wieku – zarówno młodych mężczyzn jak i kobiety po menopauzie lub cierpiące na zaburzenia hormonalne. Leczenie wypadania włosów często jest rozpoczynane przez podawanie sterydowych środków powstrzymujących proces 5-alfa-reduktazy przekształcającej testosteron w jego bardziej aktywną, szkodliwą dla cebulek włosowych formę – 5-alfa-dihydrotestosteron, mimo iż w bardzo wielu przypadkach wystarczyłyby znacznie mniej inwazyjne środki naturalne.

Naturalne sposoby na wypadanie włosów - sprawdź jak temu zaradzić? 2 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Dojrzały mężczyzna martwiący się wypadaniem włosów

Naturalne sposoby na wypadanie włosów: dieta

Poprzez odpowiednio dobraną dietę jesteśmy w stanie ograniczyć poziom testosteronu w organiźmie, co przełoży się w efekcie na obniżenie poziomu DiHydroTestostronu. Jednym ze sposobów jest przejście na dietę zawierającą wysokie ilości białka sojowego – naukowcy w trakcie badań nad białkami sojowymi zauważyli znaczący spadek poziomu testosteronu, sięgający nawet 25%, u mężczyzn spożywających białko sojowe w ilości przekraczającej 50g na dobę.

Należy również zadbać o dostarczanie wystarczających ilości pierwiastków takich jak cynk, żelazo i biotyna. Ważne jest również zapewnienie wystarczających ilości kwasów tłuszczowych Omega 3 – których doskonałym źródłem mogą być na przykład ryby.

Czynniki środowiskowe sprzyjające wypadaniu włosów

Podstawowym czynnikiem wpływającym na pojawianie się problemu nadmiernego wypadania włosów jest… stres. Tzw. „cichy zabójca” w tym przypadku okazuje się świetnym niszczycielem cebulek nasych włosów. Również szereg innych czynników wpływa na nadmierną utratę włosów: wystarczy tu wymienić częste nagłe zmiany temperatury (przykładowo: wyjście z klimatyzowanego samochodu na upał), palenie papierosów a także wpływ promieniowania UV (szczególnie zauważalny latem)

Może cię zainteresować także:  Ekologia i zdrowy styl życia - jej popularność i atuty

Naturalne sposoby na wypadanie włosów - sprawdź jak temu zaradzić? 3 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Wpływ chorób

Ciężkie choroby leczone chemioterapią, zatrucia metalami ciężkimi czy choroby ogólnoustrojowe – w tym w szczególności nadczynność i niedoczynność tarczycy – mogą doprowadzić do szybkiej utraty włosów. W tych przypadkach jednakże częstokroć po ustąpieniu objawów chorobowych udaje się włosy odzyskać. Choroby skóry z kolei przyczyniają się do zwiększenia wypadania włosów w długim okresie – przykładem tu mogą być różnego rodzaju grzybice skóry, łojotowkowe zapalenia skóry czy inne długotrwałe przetłuszczanie się skóry głowy.

Niesterydowe środki na wypadanie włosów

Niesterydowe środki na wypadanie włosów to produkty, których skuteczność opiera się na działaniu oczyszczającym i leczniczym skóry głowy, dostarczaniu substancji odżywczych dla cebulek włosowych i włosów, a także – w wybranych środkach – na dostarczaniu środków blokujących dostęp DHT do cebulek włosowych. Wśród środków które są dostępne na polskim rynku godne uwagi są produkty na wypadanie włosów np. firmy Nisim, które cechuje stosunkowo niski miesięczny koszt stosowania (poniżej 40 zł / mc), oraz… znany głównie z leczenia chorób skóry Nizoral. Ten ostatni jednak nie jest zalecany do częstego stosowania, a jego działanie przeciw wypadaniu włosów ogranicza się do skutecznego leczenia skóry głowy takich jak łojotowe zapalenie skóry.

Bezpieczne przyspieszenie wzrostu włosów

Przynajmniej raz w życiu każda kobieta chciała mocno skrócić włosy, a później tego bardzo żałowała. Chwilowa fascynacja nową fryzurą, a później żmudne zapuszczanie do wyjściowej długości. Wtedy każdy milimetr się liczy, a każda kolejna wizyta u fryzjera w celu podcięcia końcówek kończy się niemal atakiem histerii. Standardowo włosy rosną około jednego centymetra na miesiąc, biorąc pod uwagę podcięcie końcówek raz na kwartał – włosy trzeba zapuszczać średnio około dwóch lat.

Czy jest jakiś sposób aby oszukać naturę?

Sposoby na szybki WZROST włosów

Istnieje wiele sposobów na szybszy porost włosów. Naturalne mieszanki ziołowe, wcierki z nafty, cieciorki. Wszystko to może i ma sens, ale niejednokrotnie kończy się na marnych efektach i nieprzyjemnym zapachu w całym domu. Taka pielęgnacja jest nie tyle kosztowna, co zbędna – nie daje właściwie żadnych efektów. Gdy chcemy wzmocnić włosy, mamy problem z łysieniem czy zauważamy, że włosy wolniej rosną, warto zasięgnąć porady lekarza, ponieważ przyczyn może być wiele.

Może cię zainteresować także:  Zdrowe odchudzanie - dietetyka, zdrowy i aktywny styl życia

Od błahych, małych niedoborów witaminowych po poważne problemy zdrowotne. Lekarze często przepisują suplementy diety ale także dermo kosmetyki, które mają wspomóc kurację. Oczywiście w przypadku porostu włosów nie ma co oczekiwać rezultatów po dwóch tygodniach, jednak w przypadku leczenia medycznego rezultaty zawsze są więc trzeba się uzbroić jedynie w cierpliwość.

Kuracja suplementami diety trwa zwykle minimum dwa miesiące i koniecznie musi być wspomagana odpowiednimi kosmetykami. Najczęściej lekarz przepisuje odpowiednio dobrany do problemu szampon przyspieszający wzrost włosów, który będzie delikatnie oczyszczał skórę głowy oraz same włosy i będzie nadawał się do codziennej pielęgnacji. Następnie wybiera się odżywkę, którą można stosować po każdym myciu oraz maskę, która silnie regeneruje skórę głowy i jest bogata w wysokie stężenia składników aktywnych. Od czasu do czasu zaleca się przy włosach zniszczonych, farbowanych czy wypadających kuracje u fryzjera – ampułki, mezoterapię i masaż. Tak odpowiednio dobrana kuracja ma szansę zadziałać i zwykle tak też się dzieje.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Psychoterapia – potrzebne wsparcie?

Poprzedni wpis

Costa Vasca wakacje w Hiszpanii, Wybrzeże Baskijskie – Costa Vasca

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *