Zabezpiecz się przed wychłodzeniem, czyli bezpieczna odzież na spływ kajakowy 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Kajakowanie 🛶(Kon)teksty 🪧

Zabezpiecz się przed wychłodzeniem, czyli bezpieczna odzież na spływ kajakowy

Nasze ukochane i niezastąpione babcie często, ku przestrodze, mawiają do nas: „Z pięknej, ale pustej miski się nie najesz”. Parafrazując to powiedzenie, można stwierdzić, że piękna odzież nie zawsze zapewni nam bezpieczeństwo.

Pewnie większość z nas najbardziej, spośród wszystkich pór roku, lubi lato – tym bardziej, że ta pora trwa krótko i chcemy ją intensywnie wykorzystać. Pragniemy nacieszyć się ładną pogodą, promieniami słońca. By jak najlepiej wykorzystać czas próbujemy spędzać go aktywnie, np. podczas spływów kajakowych. Wydawać by się mogło, że zimą tej dyscypliny sportu uprawiać się nie da. A jednak… – dla chcącego nic trudnego, jeśli tylko odpowiednio się do tego przygotujemy – nie tylko poprzez trening, ale i odpowiednią odzież, tak aby nie ulec niebezpiecznemu wychłodzeniu.

Co zabezpieczyć i jak wybierając się na kajak?

Właściwą odzież, czyli tę która jest wykonana z trwałych i wysokiej jakości materiałów znajdziemy w sklepie internetowym kajakcentrum.pl. Pracujący tam profesjonaliści dokładają wszelkich starań, by nasze wyprawy były bezpieczne i komfortowe. Organizatorzy spływów mogą być pewni, że kupując we wspomnianym sklepie, dbają o osoby żądne zimowych, kajakarskich przygód łącząc wysokie bezpieczeństwo z niską ceną specjalistycznej odzieży.

Buty czy są nam potrzebne na kajak?

Pozornie buty wydają się mało istotnym elementem ekwipunku, ale to nieprawda, bo to właśnie one usztywniają nam nasze stopy (i razem ze skarpetami) je ogrzewają. Potrzebnym elementem wyposażenia jest również czapka – nieważne czy obciachowa, czy nie; czy z pomponem, czy bez – ważne by chroniła naszą głowę przed nadmierną utratą ciepła. Pamiętajmy, że to właśnie przez stopy i przez głowę z naszego ciała wymyka się najwięcej ciepła. Od teraz już wiadomo, dlaczego te niepozorne części garderoby są tak ważne.

Może cię zainteresować także:  Władca równin - Javier Janes : recenzja książki literatury piękna

Trzeba mierzyć swoje siły na zamiary i nie można przeceniać swoich możliwości. Dotyczy to również spływów kajakowych. Pojedynku kajakarz:żywioł nie da się wygrać. Woda zawsze będzie od nas silniejsza, ale nie musimy (a wręcz nie powinniśmy) się jej tak łatwo poddawać. Co należy zrobić w tym celu? Wystarczy przy każdym wpływie założyć i zapiąć kapok. Z tą niepozorną kamizelką możemy czuć się w pełni bezpiecznie. Jest jeszcze jedna ważna rzecz, która zależy od nas – to zachowanie zdrowego rozsądku. Nigdy ani przed spływem, ani w trakcie jego trwania nie próbujmy wzmacniać się herbatką „z prądem”, jeśli to zrobimy, wówczas to rzeka może porwać nas z prądem, a to może być niebezpieczne dla nas i dla towarzyszy wyprawy, w której uczestniczymy.

Jak się ubierać na kajak?

Ubierajmy się na „cebulę”, by nie płakać z powodu przeziębienia. Wystarczy, że płaczemy przy jej obieraniu. Ochronę przed wychłodzeniem zapewniają nie tylko czapka i rękawiczki, ale również skarpety, koszulki i spodnie termoaktywne oraz kurtki. To wszystko każdy z nas znajdzie w sklepie kajakcentrum.pl. Znajdziemy tu wszystko, czego dusza, nawet najbardziej wymagającego kajakarza, zapragnie. A to wszystko do wyboru, do koloru i dostosowane do każdego klienta – także do zasobów jego portfela.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Wybór właściwego wiosła do kajaku

Poprzedni wpis

Sprzedaż nieruchomości – jakie czynności notarialne należy spełnić?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *