Bezpieczeństwo podczas spływu kajakowego – w co należy się wyposażyć? 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Kajakowanie 🛶(Kon)teksty 🪧

Bezpieczeństwo podczas spływu kajakowego – w co należy się wyposażyć?

Wówczas najlepiej udać się do specjalistycznego sklepu, oferującego sprzęt pływający oraz niezbędne akcesoria do uprawiania kajakarstwa. Obecnie tego typu sklepy mogą być stacjonarne i prowadzone online. Jednym ze specjalistycznych sklepów internetowych jest kajakcentrum.pl, który powstał na bazie stacjonarnego sklepu firmy KANO Lublin z siedzibą w Lublinie, specjalizującej się w produkcji i sprzedaży sprzętu pływającego. Już od 1991 r. KANO Lublin produkuje kajaki, kanadyjki i rowery wodne, które znane są na rynkach europejskich i w Kanadzie. Firmę cechuje duże doświadczenie, dbałość o szczegóły oraz zachowywanie obowiązujących norm bezpieczeństwa.

Podstawowe elementy ubioru i wyposażenia na spływie kajakowym

Wybierając się na spływ kajakowy, należy wyposażyć się przede wszystkim w kajak, który może być jedno- lub dwuosobowy. Powinien być on niezatapialny i łatwy w sterowaniu. Podczas spływu kajakowego podstawowym elementem wyposażenia kajakarza jest kamizelka asekuracyjna. Jej najważniejszym zadaniem jest zapewnienie poczucia bezpieczeństwa. Powinna być także wygodna dla użytkownika i umożliwiać podczas spływu maksymalną swobodę ruchów. Kamizelka może być wyposażona w różne elementy, które spełniają najnowsze funkcje bezpieczeństwa.

Są to m.in.:

  • pas piersiowy z systemem szybkiego odpięcia klamry,
  • umożliwiający łatwe wypięcie w razie konieczności,
  • mocne, regulowane pasy naramienne,
  • elementy odblaskowe na ramionach oraz przednich i tylnych panelach kamizelki.

Dodatkowym elementem wyposażenia może być także regulowany pas biodrowy o wysokiej odporności na przecieranie, umożliwiający szybkie dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Kamizelki asekuracyjne i ratunkowe są dostępne w różnych rozmiarach, kolorach i wzorach. W sprzedaży są również kamizelki dla małych i starszych dzieci.

Kajakarz powinien się także zaopatrzyć w kask ochronny, który zabezpieczy go przed ewentualnym urazem głowy. Kaski zabezpieczają uszy, skronie i czoło. Powinny również posiadać otwory ułatwiające odpływ wody. Dodatkowo chronią przed słońcem, deszczem i wiatrem. Pod kaskiem można nosić czapkę, wykonaną z miękkiego tworzywa, która dopasowuje się do głowy i zapewnia ochronę przed zimnem oraz wilgocią.

Może cię zainteresować także:  Zabezpiecz się przed wychłodzeniem, czyli bezpieczna odzież na spływ kajakowy

Wyprawy kajakowe przygotowanie

Wybierając się na dłuższą wyprawę, kajakarz może zabrać ze sobą niewielki bagaż, który powinien umieścić w worku wodoszczelnym. Warto więc wyposażyć się w mniejszy lub większy worek, który jest prosty w użyciu i niezawodny. Większe worki mają pojemność 20 litrów i mogą być traktowane jak plecaki.

W nowo powstałym sklepie internetowym kajakcentrum.pl znaleźć można pełną ofertę sprzętu pływającego oraz akcesoria renomowanych marek, w tym duży wybór kamizelek asekuracyjnych, kasków ochronnych i worków wodoszczelnych. Każdy przedmiot jest szczegółowo opisany, a jego zdjęcie można obejrzeć w powiększeniu.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Bezpieczny transport Twojego kajaku – jak przewozić kajak?

Poprzedni wpis

Co musisz wiedzieć o kajakach, aby bezpiecznie zaplanować wyprawę?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *