Co musisz wiedzieć o kajakach, aby bezpiecznie zaplanować wyprawę? 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Kajakowanie 🛶

Co musisz wiedzieć o kajakach, aby bezpiecznie zaplanować wyprawę?

Kajaki i akcesoria potrzebne do spływów można wypożyczyć w wypożyczalni lub kupić w profesjonalnym sklepie. Obecnie nie trzeba szukać takiego sklepu w pobliżu swojego miejsca zamieszkania, gdyż istnieje możliwość zakupu sprzętu pływającego i innych przedmiotów potrzebnych kajakarzom w sklepach internetowych. Jednym z takich specjalistycznych sklepów online jest kajakcentrum.pl.

Powstał on na bazie sklepu stacjonarnego firmy KANO Lublin, zajmującej się produkcją i sprzedażą sprzętu pływającego. W ofercie sklepu znajdują się m.in. kajaki rekreacyjne, turystyczne i wędkarskie. Mogą być przeznaczone dla jednej, dwóch, a nawet trzech osób, głównie dla rodziców z dzieckiem. W sprzedaży są także kanadyjki i rowery wodne. Ponadto w sklepie można kupić wiosła, akcesoria i odzież kajakową.

Kamizelka na kajak podstawowe wyposażenie

Najważniejszym elementem wyposażenia kajakarza są kamizelki asekuracyjne. Wsiadając do kajaka, należy mieć prawidłowo założoną i zapiętą kamizelkę. Powinna być ona wygodna i łatwa w zakładaniu, a także funkcjonalna i wykonana z wysokiej jakości materiałów. Kamizelka asekuracyjna przeznaczona jest dla osoby umiejącej pływać, a jej podstawowym zadaniem jest pomoc w utrzymaniu się na powierzchni wody. Natomiast dla osób, które nie potrafią pływać, przeznaczone są kamizelki ratunkowe, które dzięki swojej konstrukcji pozwalają na utrzymanie człowieka na powierzchni. Najczęściej kamizelki ratunkowe muszą zakładać dzieci. Stąd też obowiązująca zasada, aby dziecko poniżej 15. roku życia płynęło w kajaku z osobą dorosłą, która potrafi pływać. Podobna zasada obowiązuje w przypadku młodzieży i osób dorosłych, które nie umieją pływać. W kajaku powinna znajdować się zawsze przynajmniej jedna osoba potrafiąca pływać. W razie wywrotki kajaka należy jak najszybciej wydostać się z wody i udzielić pomocy tym, którzy nie umieją pływać.

Istotne wyposażenie kajakarza

Oprócz kamizelki istotnym elementem wyposażenia kajakarza jest kask ochronny, który osłania i zabezpiecza uszy, skronie i czoło. Warto zakupić także worki wodoszczelne, które mają różną pojemność, przeważnie od 1 litra do 40 litrów. Są proste w użyciu i skutecznie zapobiegają przed wilgocią.

Może cię zainteresować także:  Bezpieczny transport Twojego kajaku - jak przewozić kajak?

Można umieścić w nich potrzebne przedmioty, np. chusteczki higieniczne, kurtkę przeciwdeszczową, strój kąpielowy, krem z filtrem, apteczkę oraz telefon, który można dodatkowo umieścić w wodoszczelnym pojemniku lub pokrowcu. Bagaż różni się w zależności od długości planowanej wyprawy. Na wyprawę kilkugodzinną czy całodniową wystarczą najpotrzebniejsze rzeczy oraz niewielki zapas wody i jedzenia. Dłuższa, kilkudniowa wyprawa wymaga zdecydowanie dłuższego przygotowania i zabrania ze sobą większej ilości rzeczy.

Wiele potrzebnych akcesoriów i duży wybór sprzętu pływającego znajduje się na stronie sklepu online kajakcentrum.pl. Pracownicy sklepu mogą udzielić porad oraz pomóc w zakupach drogą mailową lub telefoniczną.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Bezpieczeństwo podczas spływu kajakowego – w co należy się wyposażyć?

Poprzedni wpis

Wybór właściwego wiosła do kajaku

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *