System składowania palet i jego praktyczne zastosowanie w każdej firmie zajmującej się produkcją 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Historia produktów 📦Dom 🏠

System składowania palet i jego praktyczne zastosowanie w każdej firmie zajmującej się produkcją

Odpowiednie rozmieszczenie regałów, przy dopasowaniu ich do panującej na zakładzie technologii nie jest rzeczą prostą, lecz jest konieczne do jak najlepszego wyniku ekonomicznego. Szczęście współczesne systemy pozwalają wykorzystywać powierzchnię użytkową niemalże do maksimum.

Wszystkie sposoby wysokiego składowania z palet

Jednym ze podstawowych sposobów składowania palet jest inwestycja w regały paletowe. Dzięki temu systemowi palety obsługiwane są przy pomocy wózków lub specjalnych wind. Fachowcy wymieniają przy tym systemie dwie możliwości umieszczania ładunku na regałach. Jedne z nich polega na zachowaniu dostępu do każdej palety, co jednak wiąże się ze ograniczoną ilością ich składowania. System drugi polega na ich akumulacji, to jednak utrudnia dostęp do niektórych palet.

Ten rodzaj regałów to najlepsze rozwiązanie dla magazynów, w których występuje konieczność składowania różnorodnych produktów na paletach. Szerokie spektrum profili i dodatków pozwala także na optymalną lokację każdego towaru na różnych wysokościach. Samo rozmieszczenie jak i wysokość regałów uzależnia się od typu stosowanych wózków widłowych, składowanego towaru oraz przede wszystkim wielkości magazynu.
Zastosowanie regałów paletowych niesie ze sobą szereg zalet. Dają one bowiem możliwość dopasowania ich do każdego rodzaju składowanego ładunku. Nie ogranicza ich pod tym względem ciężar jak i objętość. Są gwarancją łatwiej kontroli stanów magazynowych. Sposób ich wykonania daje możliwość łączenia poziomami do ręcznej kompletacji zamówień.

W przypadku, gdy pojawia się potrzeba składowania większej liczby palet można zastosować regały o podwójnej głębokości, które pozwalają na umieszczenie dwóch palet na głębokość.

System składowania palet i jego praktyczne zastosowanie w każdej firmie zajmującej się produkcją 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Monterzy zwracają uwagę na system regałów przesuwanych. Ich system bowiem pozwala na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni magazynowej. Będą one idealne do składowania produktów jednorodnych, które charakteryzuje mała rotacja i duża liczba palet przypadających na daną jednostkę magazynową.

Może cię zainteresować także:  Co to są mikrozraszacze i gdzie znajdą swoje zastosowanie?

Poznaj wszystkie zalety wysokiego składowania

Niewątpliwą zaletą  tego systemu jest umożliwienie składowania produktów danej jednostki magazynowej w tym samym rzędzie. Ponadto wymagają one minimalnej ilości korytarzy, co umożliwia maksymalne wykorzystanie powierzchni magazynu. Ten rodzaj regałów pozwala również na składowanie ładunków o różnych gabarytach, po wcześniejszym zdefiniowaniu ich na etapie produkcji.

Przy tym rodzaju regałów występują dwa odrębne systemy obsługi ładunków. Pierwszym z nich jest opcja posiadająca jeden korytarz dostępu, zwana inaczej Drive-in, oraz z dwoma korytarzami po jednym z każdej strony regału, czyli system Drive-through.

Regały wjazdowe i ich zastosowanie

Zastosowanie regałów wjezdnych będzie szczególnie korzystne w przypadku mroźni lub komór chłodniczych. Pozwalają one bowiem na  maksymalną oszczędność przestrzeni przeznaczonej na składowanie produktów w temperaturach minusowych. Zamontowanie regałów przesuwnych pozwala na maksymalizację pojemności zarówno nowo powstających, jak i istniejących obiektów magazynowych z zachowaniem bezpośredniego dostępu do każdej palety.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Satelity iSAT i ich praktyczne zastosowanie

Poprzedni wpis

Gdzie można wykonać tani druk cyfrowy?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *