zielona ściana Zielona ściana - w jaki sposób o nią dbać, aby cieszyła nasze oko 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Vertical Garden with green plants. 3d Render
Dom 🏠Historia produktów 📦

Zielona ściana – w jaki sposób o nią dbać, aby cieszyła nasze oko

Ich obecność jest szczególnie ważna dla wszystkich, którzy cenią sobie bliskość natury i brakuje im jej w nowoczesnym otoczeniu, pełnym szkła i betonu.

Piękno zieleni przez cały rok

Rośliny to doskonałe przełamanie nowoczesnej monotonii, a jednocześnie idealne uzupełnienie minimalistycznej i czystej formy współcześnie zaprojektowanych przestrzeni. Zieleń jako materiał architektoniczny? Czemu nie! Takim rozwiązaniem jest ogród wertykalny tzw. zielona ściana, czyli swojego rodzaju kompozycja zieleni umieszczona na specjalnej konstrukcji. Ta piękna forma „tworzenia” otoczenia to już od kilku lat fenomen w zagranicznych metropoliach takich jak Tokio, Pekin czy stolice krajów Europy Zachodniej. W Polsce zdobywa sobie coraz większą liczbę zwolenników szczególnie w sektorze projektowania wnętrz komercyjnych, biur oraz miejsc użyteczności publicznej. – Coraz większa liczba chętnych na tego typu zamówienia to również klienci indywidualni poszukujący ciekawych rozwiązań dla swojego domu. Nic dziwnego, zielone ściany to doskonały sposób na zieleń przez cały rok, oczyszczenie i nawilżenie powietrza, efektywne rozwiązanie przy zachowaniu oszczędności miejsca, uzyskanie pięknego tła dla prostej linii nowoczesnych mebli czy dekoracji, poprawę wizerunku, a nawet zwiększenie koncentracji i poprawę ogólnego samopoczucia.

W zależności od rozmiaru, rodzaju oraz użytych roślin zielona ściana może znaleźć również praktyczne zastosowanie w wielu miejscach. W branży reklamowej mobilny ogród wertykalny będzie stanowił oryginalne tło dla logo firmy, inny natomiast idealnie sprawdzi się w restauracjach, które nie mogą sobie pozwolić na prowadzenie tradycyjnego poletka z ziołami. Nie trzeba wspominać o niezwykłym wymiarze estetycznym nadawanym każdemu wnętrzu.

Prostota rozwiązania

Zielone ściany wyglądają pięknie i naturalnie, dlatego są doskonałym uzupełnieniem zarówno wnętrz, w których dominuje drewno, jak i tych przełamanych obecnością szkła czy metalu. Warto jednak wiedzieć, że ta prostota obejmuje również codzienne użytkowanie – troska o zielone ściany nie wymaga dużego wysiłku. Najlepsi producenci oferują profesjonalne dobranie roślin do otoczenia oraz panujących warunków.

Może cię zainteresować także:  Niech Twoja reklama przemówi - wydruk w 3D

zielona ściana Zielona ściana - w jaki sposób o nią dbać, aby cieszyła nasze oko 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Ściana zieleni zostaje „zainstalowana” na specjalnej konstrukcji wyposażonej zarówno w system automatycznej fertygacji jak i odpowiedniego doświetlenia. Istotnym pozostaje również automatyczne nawodnienie, które pozwala na dowolne ustalenie czasu i pory nawodnienia, idealne dopasowanie ilości wody do potrzeb roślin, a co za tym idzie, ekonomiczne użytkowanie wody.

– Ogrody wertykalne to niezwykle estetyczne i praktyczne rozwiązanie. Daje niesamowite wrażenie i jest naturalnym elementem dekoracyjnym idealnym dla każdego wnętrza. Kawiarnia, apartament, hotel czy luksusowy ośrodek SPA: ogród wertykalny wprowadzi jedyny w swoim rodzaju klimat świeżości i bliskości natury. W kwestii jej stworzenia we własnej przestrzeni warto zaufać specjalistom.

Tylko najlepsi fachowcy są w stanie zaprojektować i zainstalować najpiękniejszą wertykalną kompozycję zieleni dopasowaną do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Folia do oczka wodnego – jaka jest najlepsza?

Poprzedni wpis

Satelity iSAT i ich praktyczne zastosowanie

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *