Do tego celu służą różnego rodzaju systemy, które wspomagają przewożenie i składowanie produktów w sposób szybki i bezpieczny dla pracowników. Biorąc pod uwagę różne rodzaje wyrobów i specyfikę każdej firmy, trzeba rozważyć rozmaite technologie pomagające wykorzystać ergonomię pomieszczeń oraz zoptymalizować moce przerobowe lub koszty pracy.
Na skróty
Zwielokrotniona głębokość
Jednym z najbardziej problematycznych zadań magazynierów jest rozlokowanie towaru na paletach z dużą gęstością. Co prawda tego typu regały pozwalają na efektywne wykorzystanie przestrzeni i dużą oszczędność miejsca, ale ich obsługiwanie może być kłopotliwe. Zwarte konstrukcje wymagają użycia stosownych wózków widłowych oraz zastosowania inteligentnych technologii. Bez prawidłowej logistyki trudno poruszać się miedzy zbitymi i spójnymi konstrukcjami, które okalają wąskie korytarze.
Firma Cassioli proponuje swoim klientom zautomatyzowanie produkcji oraz wdrożenie nowoczesnych systemów logistycznych, umożliwiających udoskonalenie procedur organizacyjnych stosowanych w danym przedsiębiorstwie. Biorąc pod uwagę palety z dużą gęstością, pracownicy Cassioli oferują zastosowanie specjalnych satelit iSAT, które pracują przy różnych konfiguracjach regałów i dostosowują się do rozmaitych zasad magazynowania. W oferowane urządzenia instaluje się swoistego rodzaju „inteligencję”, dzięki której możliwe jest osiągnięcie modelowego i precyzyjnego systemu zarządzania czynnościami magazynowymi.
Technologia satelitarna
Satelity iSAT mogą być wykorzystywane w magazynach stosujących różne układy i konfiguracje regałów oraz wielorakie metody składowania. Biorąc pod uwagę popularne systemy półautomatyczne, do obsługi floty iSAT wystarczą zwykłe wózki widłowe. Wówczas ich operatorzy mogą odkłądać i pobierać towar z brzegów kanałów składowania. Nie są zmuszeni do wjeżdżania w korytarze i pracy między regałami typu „drive in” czy „driver through”.
Jeżeli na hali stosowane są rozwiązania czysto automatyczne, satelity iSAT odbierają i lokują towar w ustalone wcześniej miejsca. Lokację można określić za pomocą systemu zarządzania magazynem. Tego typu manipulacje uzyskuje się po wcześniejszym ustawieniu satelity na płycie układnicy w danym kanale składowania.
Zalety systemów zarządzania
Satelity to małe urządzenia, dzięki którym można skutecznie usprawnić wymianę informacji między magazynem a systemem zarządczym. Integruje się je z różnymi automatycznymi systemami transportu wewnętrznego, np. z pojazdami AGV, wózkami samojezdnymi SLS lub tradycyjnymi systemami transportowymi.
Warto pamiętać o tym, że satelitę obsługuje się przy pomocy pilota. Jest to możliwe dzięki wmontowanej w urządzenia technologii wi-fi. Dzięki niej satelita może przekazywać zadania, wykonywać diagnostykę oraz kontrolować stan akumulatora.
Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.