Zalety ogrzewania gazem LPG - czy i kiedy warto ogrzewać dom gazem? 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl
DomZdrowie

Zalety ogrzewania gazem LPG – czy i kiedy warto ogrzewać dom gazem?

Gaz LPG w przeważającej ilości przypadków w Polsce kojarzony jest z instalacją samochodową, pozwalającą na tańsze tankowanie paliwa. Niemniej, ten sam gaz może z powodzeniem służyć do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych.

Atuty korzystania z gazu LPG

Gaz LPG jest gazem płynnym i może być to zarówno gaz propan lub mieszanina propanu i butanu. Dzięki płynnej formie gaz ten można zamknąć w butlach i łatwo przechowywać oraz transportować, nawet na bardzo duże odległości. Można powiedzieć wręcz, że jest to jedyne mobilne źródło energii, które może w długofalowy sposób służyć jako źródło zasilania dla urządzeń grzewczych, ale nie tylko. Sprawdzi się więc między innymi w plenerze i w domach czy biurach, które z przyczyn technologicznych nie można podłączyć do sieci z gazem ziemnym.

Co więcej, zaletą gazu LPG jest także tryb spalania, przy którym nie powstają żadne przykre wonie ani niebezpieczne, trujące efekty przemiany. Jest to czyste źródło zasilania, przy którym pozostaje jedynie dwutlenek węgla i woda.

Pod względem ekonomicznym butle z gazem są również świetnym rozwiązaniem, ponieważ nie generują stałych opłat, jak w przypadku energii elektrycznej lub gazu ziemnego i mogą być stosowane w okresie oczekiwania na przyłączenie do sieci gazowej.

11 czy 33 kg

Najbardziej popularne pozostają przy tym w użytku domowym butle 11 kg, które są łatwe w obsłudze i w przechowywaniu. Nie zajmują zbyt wiele miejsca, choć najczęściej korzysta się z nich w przypadku podgrzewania i przyrządzania posiłków, nie zaś do ogrzewania pomieszczeń mieszkalnych. Takie butle znajdują się na wyposażeniu domków campingowych czy kamperów.

Znacznie większe butle 33 kg, zawierające gaz propan lub propan-butan  są wykorzystywane w instalacjach kompaktowych zewnętrznych, które służą do ogrzewania budynków mieszkalnych, biur czy magazynów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać z nich także do podgrzewania wody użytkowej, do gotowania czy do grillowania z wykorzystaniem nowoczesnych, w pełni bezpiecznych grillów gazowych. Butle o tak dużej pojemności znajdziemy także w przypadku zasilania urządzeń przemysłowych, wymagających do pracy dużej energii.

Może cię zainteresować także:  Żylaki – jak je leczyć?

Z jakich butli korzystać?

Przy ogrzewaniu mieszkania czy pomieszczeń mieszkalnych w domu jednorodzinnym warto korzystać wyłącznie z butli LPG dystrybuowanych przez sprawdzone, renomowane firmy, takie jak Amerigas, która funkcjonuje na polskim rynku od lat. Firmy te gwarantują bezpieczeństwo korzystania z butli z gazem. Każda butla propan butan jest sprawdzana przed wprowadzeniem do obrotu pod kątem ewentualnych uszkodzeń oraz sprawności. Jeśli cokolwiek budzi niepokój producenta, butla nie powinna w żadnym przypadku trafić do docelowego odbiorcy. Gwarancją bezpieczeństwa są plomby zakładane na zawór.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Jak usprawnić komunikację w firmie?

Poprzedni wpis

Fundusz inwestycyjny zamknięty czy otwarty – który wybrać?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *