Multiroom jako rewelacyjne rozwiązanie - kilka telewizorów w domu? 1 - Twój Głos ? e-TG.pl
Historia produktów

Multiroom jako rewelacyjne rozwiązanie – kilka telewizorów w domu?

Niestety dla osób, które mają w swoim domu zainstalowaną telewizję cyfrową nie jest to ostatecznym rozwiązaniem. Sam zakup telewizora (np. w sklepie cyfrowedomy.pl) nie zda egzaminu, ponieważ posiadany przez nas dekoder, od dowolnego dostawcy telewizji cyfrowej, współdziała tylko z jednym odbiornikiem.

Telewizja cyfrowa Multiroom – co to jest, jak działa

Jest możliwość rozdzielenia sygnału z anteny na dwa telewizory, jednak w dalszym ciągu będziemy mieć możliwość oglądania na obydwu odbiornikach tego samego kanału telewizyjnego. Jednak i na to znaleziono rozwiązanie.

Coraz więcej operatorów płatnej telewizji cyfrowej wprowadziło do swojej oferty usługę multiroom, która pozwala na oglądanie różnych kanałów telewizyjnych na dwóch telewizorach jednocześnie.

W większości przypadków podpisanie umowy na telewizję cyfrową wiąże się z korzystaniem z telewizji na jednym telewizorze. Multiroom jest dodatkową opcją wprowadzoną specjalnie dla klientów zainteresowanych odbiorem telewizji cyfrowej na kilku odbiornikach. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami, które w zależności od operatora mogą być większe lub mniejsze.

 

W większości przypadków do każdego telewizora , na którym chcemy odbierać pakiet telewizyjny w ramach multiroom, musi być podłączony dekoder. Jest on dzierżawiony od dostawcy usługi razem z kartą dostępową. Klienci niektórych operatorów telewizji cyfrowej muszą podłączyć każdy dekoder do anteny satelitarnej. Umożliwia to konwerter z dwoma wyjściami, typu “twin”.
Nieraz trzeba również podłączyć dekoder do sieci LAN. W innym przypadku zaś co pewien czas trzeba aktywować dodatkowe dekodery, poprzez umieszczenie w nich na ok. 5 sekund karty z dekodera głównego.

Oglądaj nawet na 5 telewizorach jednocześnie

Multiroom to wygoda, jednak przeważnie nie jest ona dostępna w najtańszych opcjach abonamentu. Trzeba również pamiętać o tym, że nie zawsze na dodatkowym dekoderze będą działać usługi, które są dostępne na dekoderze głównym (np. nagrywanie, pakiet premium, itp.). Przeważnie zależy to od operatora oraz opcji abonamentu.

Może cię zainteresować także:  Zielona ściana - w jaki sposób o nią dbać, aby cieszyła nasze oko

Multiroom to wygoda oglądania różnych kanałów telewizyjnych na kilku telewizorach jednocześnie, ale nie tylko. Obecnie na rynku dostępny jest również multiroom audio (dostępny w ofercie sklepu cyfrowedomy.pl).
Istota tego systemu jest bardzo prosta. Możemy słuchać muzyki w dowolnej części naszego domu, na preferowanym aktualnie poziomie głośności. Wszystko to bez zakłócania spokoju innych domowników. W każdym pomieszczeniu znajdującym się w naszym domu możemy słuchać jednocześnie różnych utworów.

System ten jest oparty na systemie audio głośników i odtwarzaczy strefowych. Najczęściej wybierane są głośniki instalacyjne sufitowe, ale można zamontować również tzw. głośniki niewidzialne oraz wolnostojące. Wszystko zależy jedynie od możliwości finansowych klienta.

Stworzeniem projektu, montażem oraz zaprogramowaniem tego typu systemu multiroom zajmują się fachowcy, którzy po instalacji prezentują możliwości oraz obsługę systemu, tak żeby klient mógł się z nią zapoznać i w razie pytań od razu uzyskać odpowiedzi.

Porada prawna – jak szukać specjalistów?

Poprzedni wpis

Praktyczne zastosowanie separatorów substancji ropopochodnych

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *