Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Marzenie każdego dziecka, domki na drzewie cz. 1

Marzenie każdego dziecka, domki na drzewie cz. 1 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

DLA DZIECI

Autor: Ulrich Wolf | dodano: 2013-06-20
Marzenie każdego dziecka, domki na drzewie cz. 1

Marzenie każdego dziecka, domki na drzewie cz. 1 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Wśród prac nadesłanych na konkurs „MegaMajster roku 2011” było wiele domków ogrodowych dla dzieci. Wygląda na to, że dla ojców i dziadków zbudowanie takiego obiektu to swego rodzaju egzamin na prawdziwego majsterkowicza. By ułatwić to zadanie, pokazujemy, jak zbudować efektowny domek na drzewie. Prezentujemy także inne oryginalne domki, które mogą stać się inspiracją do stworzenia własnego projektu.

Jeśli szukamy elementów, które są wspólne dla wszystkich domków do zabawy – i tych klasycznych, i tych zbudowanych na drzewie lub na podwyższeniu – na pierwszym miejscu pojawia się uzasadnienie projektu: „Takie było życzenie moich dzieci/wnuków!”. Ale to nie cała prawda. Podczas przeglądania zdjęć wielu wspaniałych domków zbudowanych przez naszych Czytelników doszliśmy do wniosku, że ojcowie i dziadkowie nie tylko mieli niesamowitą radość z budowy i dopracowywania detali, lecz także spełnili swoje własne dziecięce marzenia.

Zaobserwowaliśmy także, że największym wyzwaniem jest zbudowanie efektownego domku na drzewie. Tego rodzaju konstrukcje są bardziej fascynujące, ponieważ przy ich realizacji często trzeba improwizować. A improwizowanie i rozwiązywanie problemów dają budowniczym największą satysfakcję. Żadne drzewo nie jest takie samo jak inne, żaden konar nie rośnie idealnie w poziomie, pnie nigdy nie są idealnie równe – w tej sytuacji wiedza na temat statyki jest tak samo ważna jak umiejętność szybkiego znajdowania rozwiązań. W końcu celem jest nie tylko osadzenie stabilnej konstrukcji na drzewie, lecz także zrobienie tego tak, by drzewo mogło rosnąć dalej, niezniszczone i bujne jak dotychczas. W idealnym przypadku budowa domku to praca zespołowa: ojcowie i dziadkowie wnoszą materiały, narzędzia, pracę i wiedzę na temat statyki, a dzieci – swoje pomysły. To w końcu one będą bawić się, odpoczywać, a może nawet spać w domku na drzewie. Dorośli zaś będą mogli dzieci odwiedzać.

Może cię zainteresować także:  3 na jednym poziomie, pomysłowe stoliki

 

Pokrewne tematy:

Świat widziany z góry, domek na słupach dla dzieci

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 07/2012 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Mała zmiana, duży efekt – ozdabiamy regały

Poprzedni wpis

Dobrze dobrany, bity i wkręty

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *