Drugie życie palet: 15 praktycznych i prostych pomysłów jak wykorzystać je w domu 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
DOM I OTOCZENIE 🏡Dom 🏠Majsterkowanie 🧰Porady 🎯REMONT I MODERNIZACJA 🥼URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Drugie życie palet: 15 praktycznych i prostych pomysłów jak wykorzystać je w domu

Pomysły na dekoracje z paletami z recyklingu

Eko-projektowanie, łatwy, ekologiczny i stylowy sposób na fajne udekorowanie swojego domu. Oto kilka pomysłów na dekorowanie paletami z recyklingu, najnowszy trend w dekoracji wnętrz. Recykling i ponowne użycie, a także sposób na zadbanie o środowisko, które nada Twojemu domowi super szykowny i osobisty styl.

Z szacunek dla środowiska, zrównoważony rozwój i recykling warto być częścią naszego codziennego DNA. Nie wahaj się włączyć tego trendu u siebie, ponieważ dekorowanie paletami z recyklingu pozwala dać im drugie życie po tym, jak były używane do przechowywania ładunków.

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Jeśli drewniane palety pozostały po transporcie materiałów, nie spiesz się, aby je wyrzucić lub rozbić na drewno opałowe do ognia. Uprawnieni ludzie od dawna nauczyli się używać palet odtwarzających oryginalne i praktyczne rzemiosło do domu i ogrodu. Opcje wykorzystania palet Waga, a my przygotowaliśmy wybór przydatnych i prostych pomysłów na inspirację.

1. Ekran baterii

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

 

Ekran baterii służy jednocześnie jako podstawka.

Z palety można łatwo zrobić ozdobny ekran na akumulator. Z jednej strony deski wycinają, następnie paleta jest czysta, ozdobiona i zamknięta grzejnik. Parawan z palet można ułożyć na różne sposoby: dokładnie wyszlifować i pokryć lakierem, dając szlachetny widok lub przeciwnie, „postarzony” do wnętrz w stylu Loft lub Country.

Ciekawostka z novate.ru: historia palety jest dość długa i ma ponad sto lat. Pochodzi do tego projektu z Ameryki, a pierwszym prototypem był SKID – tarcza z dwoma przymocowanymi prętami. W 1925 roku dodano kolejną serię desek i paleta nabrała wyglądu zewnętrznego, który znamy dzisiaj.

2. Stojak na rowery

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

W przypadku rowerów palety wymagają minimalnego wstęgi.

Palety to praktycznie gotowy bagażnik na rowery. Wystarczy trochę sfinalizować palety w zależności od wybranej konfiguracji stoiska, następnie wyszlifować, pomalować i zamocować w odpowiednim miejscu.

3. Półka na wino

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Palety są łatwe do recyklingu na półkach z winem.

Innym ciekawym pomysłem jest półka na wino z palet. Można to zrobić w dowolnym rozmiarze i kształcie odpowiednio do wnętrza pokoju, najważniejsze jest to, że drzewo jest mocne i pomalowane na surowość butelek. Dla większej estetyki półkę można pomalować lakierem lub wykonać jakiś tematyczny napis. Piękne rękodzieło będzie nie tylko wygodne do przechowywania, ale stanie się „atrakcją” wnętrza.

4. Pionowe smutne.

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Palety – gotowy projekt do ogrodu wertykalnego.

Palety można wykorzystać do aranżacji wertykalnego ogrodu, który ozdobi dziedziniec lub balkon. Ten projekt jest bardzo wygodny, gdy nie ma miejsca na uprawę, ale chcę uzyskać świeże zielenie na stole lub po prostu wprowadzić jasne kolory z kolorami. Rośliny na paletach można umieszczać na dwa sposoby: zasypiając w rowkach ziemi i wysiadając z sadzonek lub po prostu umieszczając je tam w doniczkach.

5. Artykuły spożywcze w ogrodzie

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Na łożu z palet można uprawiać kwiaty i kultury ogrodowe.

Palety posłużą do ułożenia łóżek. Najprostszym sposobem jest ułożenie palet plafmy na przygotowanej ziemi. Wolną przestrzeń między rolkami zasypiamy z ziemią a następnie sadzimy truskawki, ogórki lub inną kulturę. Takie grządki są dobre, ponieważ wyglądają starannie, łatwiej o nie dbać, a chwasty trudniej się przebić.

6. Wezgłowie łóżka

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Zagłówek z palety organicznie uzupełnia półki i lampy oryginalnego projektu.

Za pomocą palet nie jest trudno wprowadzić wiejski szyk do sypialni, budując z nich zagłówek. Najłatwiejszą opcją jest zbicie pary klocków. W przypadku bardziej zaawansowanych projektów możesz zamontować lampy i dodać półki. Taki zagłówek będzie nie tylko elementem funkcjonalnym, ale również stanie się jasnym akcentem wnętrza.

7. Lenhing dla zwierząt domowych

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Jeśli zrobisz koła, układanie będzie łatwiejsze do przeniesienia.

Z palet nie będzie działać łóżko dla zwierząt. Możliwości projektowych jest wiele, wszystko zależy od wyobraźni gospodarza. Można, nie chytrze, po prostu obrócić paletę, z jednej strony zdjąć deski i dodać lotki. Lub całkowicie zdemontuj paletę i wykonaj projekt zgodnie z jego projektem. Lenhing może być również mobilny, jeśli przymocujesz do niego kółka meblowe.

8. Ściana akcentująca

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Deski paletowe – piękny wystrój na ścianę akcentującą.

Palety to najłatwiejszy i niedrogi sposób na zaaranżowanie ściany akcentującej, osłonięcie sufitu werandy, a nawet ozdobienie fartucha kuchennego. Wystarczy zdemontować paletę i przetworzyć deski. Najpierw czyszczą papierem ściernym, a pielęgnacja szlifowania zależy od pożądanego efektu. Jeśli chcesz zachować kształt, są one minimalizowane, usuwając tylko poważne wady. Deski są następnie traktowane antyseptycznie, opłakują, lakierem lub farbą, po czym są utwardzane wybraną strefą.

9. Stojak na inwentarz

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Paleta to gotowy organizer do inwentaryzacji z długimi uchwytami.

Palety przydadzą się również w stodole – dzięki konstrukcji jest to gotowy organizer na narzędzia z długimi uchwytami: łopata, rabuś, szczotki i inne wyposażenie. Do tego paletę postawić pionowo i przymocować do ściany konstrukcji czterema śrubami. Wszystko, możesz teraz włożyć miotły i inne narzędzia, a one już nie będą spadać.

10. Meble ogrodowe

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Sofa z palety może uczynić mistrza początkującego.

Palety to świetna okazja do zaoszczędzenia na zakupie mebli ogrodowych, ponieważ można je bez problemu wykonać z palet. Na przykład najprostszy sposób na złożenie stołu: ustaw jeden blok na drugi i zmiel gwoździe. Podczas budowania ławek, krzeseł i sof trzeba będzie trochę więcej wysiłku, a wygodniej jest usiąść, można położyć materace lub poduszki.

11. Meble domowe

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Z palet uzyskuje się bardzo stylowe stoły.

Meble z palet nadają się nie tylko do ogrodu. Na przykład możesz zbudować bardzo ładny stolik kawowy z palety, jeśli ostrożnie wyszlifujesz drzewo, potraktujesz welon i lakier, a blat stołu przykryjesz hartowanym szkłem. Inną opcją wykorzystania palet jest stworzenie stelaża łóżka. Jest to dość popularne rozwiązanie, które jest w zastosowaniach oraz w mieszkaniach miejskich. Mistrzostwo jest łatwe: palety są po prostu zbijane, a podstawa może być czymś więcej niż materacem i wykorzystywać krawędzie jako podium.

12. Stojak barowy

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Z palety możesz zrobić różne stojaki na pręty.

Z palet można zbudować stojak barowy przy domku – to świetny pomysł dla tych, którzy lubią zabawę spędzać czas, urządzając przyjęcia na łonie natury. Z dostarczonych pionowo palet zbieraj podstawę, a do blatu lepiej jest użyć szerszych desek. Na odwrocie regału można wyposażyć półki do przechowywania naczyń i napojów.

Inną ciekawą wersją baru country jest podwieszana szafka z drzwiami składanymi na łańcuszki. Pokrywka służy również jako podstawka.

13. Taras

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Taras z palet jest organicznie uzupełniony meblami z palet.

Za pomocą palet można szybko wyposażyć taras lub wykonać podłogę w zabudowie domowej. Prawdziwe palety będą potrzebowały dużo, ale instalacja nie jest skomplikowana, a przy przeprowadzaniu obróbki ochronnej i przy należytej staranności taka działka potrwa wystarczająco długo.

14. Stellazh

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Palety można łatwo przekształcić w wąski regał.

Z palety łatwo jest również stworzyć regały, wystarczy odrobina cierpliwości i fantazji. Taka konstrukcja z otwartymi półkami jest wygodna do przechowywania wielu przedmiotów, a mimo to można dodać składaną deskę – będzie służyć jako powierzchnia robocza zamiast stołu.

15. Ogrodzenie na terenie

 

Drugie życie palet: praktyczne i proste pomysły użytkowania

Ogrodzenie z palet buduje się szybciej, a na górze można sadzić rośliny.Za pomocą palet można wykonać ogrodzenie, zagospodarować działkę lub zamknąć niektóre obszary przed dziećmi i zwierzętami. Takie ogrodzenie jest znacznie łatwiejsze do wyposażenia niż ze zwykłych desek, ponieważ palety są już zburzone w jeden projekt.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Może cię zainteresować także:  Namioty weselne czy przyjęcie w restauracji?

Geranium: pelargonia pachnąca – rodzaje, zastosowanie i uprawa

Poprzedni wpis

Uwolnienie dopaminy neurotransmitera przyjemności, motywacji oraz nagrody

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *