Dieta białkowa

()

Dieta białkowa należy do grupy tych diet, które gwarantują szybki spadek wagi zachowując przy tym dobre samopoczucie, energię i siłę. Dieta przewiduje schudnięcie czterech kilogramów w cztery tygodnie. Jej nadrzędną zasadą jest dostarczanie organizmowi dużej ilości białka. Zbudowana jest z sycących śniadań, mięsnych obiadów i nabiałowych kolacji. Ważne są też owoce i warzywa, sałatki i surówki.

Codzienny jadłospis składa się z czterech posiłków. W których wystąpić muszą chude mięso i wędliny, jaja, sery i przetwory mleczne. Czyli wszystko to co dostarcza organizmowi dużą ilość białka. W okresie, który jest przewidziany jako moment utrwalenia wagi wprowadza się do posiłku obiadowego makaron, kaszę, ryż i ziemniaki. Każdy dzień tradycyjnie musi zacząć się od ziołowej herbatki.

W diecie białkowej oprócz herbaty ziołowej popijać się powinno niegazowaną wodę mineralną. Ilość wypitej wody musi wynieść minimum dwa litry na dzień. Raz w tygodniu można pozwolić sobie na chwilę słabości i zafundować sobie deser, najlepiej budyń, może być z bitą śmietaną.

Jak to możliwe, że chudniemy spożywając duże ilości białka? Białko w diecie sprzyja uwalnianiu hormonu wzrostu, który wspomaga spalanie tkanki tłuszczowej. Przyjmując z jedzeniem pełnowartościowe białka w dużych ilościach powodujemy przyspieszenie naszej przemiany materii – nawet o kilkanaście procent!

Dieta białkowa oprócz odchudzania ma również wpływ na masę mięśniową. Dlatego panowie stosują tą dietę w połączeniu z dietą wysoko węglowodanową, co daje spektakularne efekty. Ponieważ wspaniale wzmacnia i buduje mięśnie. Dostarcza także sporej dawki energii co jest niezbędne podczas intensywnych ćwiczeń fizycznych. Dieta białkowo-węglowodanowa polecana jest wszystkim osobą uprawiających sport i tych, od których codzienna praca wymaga sporego wysiłku.

Na koniec należy podkreślić jeszcze jedną zaletę spożywania potraw bogatych w białko, która zainteresuje przede wszystkim dla panie. Jak już wspomniano białko wspomaga budowę mięśni, a te służą nam nie tylko do poruszania się – dieta uboga w białko odbija się ujemnie na wyglądzie. Tak jest z mięśniami mimicznymi twarzy, które bez odpowiedniej dawki białka po prostu słabną i wiotczeją. Dlatego białko to samo zdrowie i należy je wprowadzać do diety w dużych ilościach.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Dieta bezglutenowa

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.