Lifestyle

Czym myć okna bez smug? Jak odpowiednio zaplanować proces czyszczenia dużej ilości szyb?

Środki czyszczące bez rozpuszczalników i kwasów

 

Na trwałość okien wpływa materiał, z jakiego zostały wykonane, oraz sposób i warunki użytkowania (wilgotność, temperatury powietrza). Stan techniczny i żywotność wyrobu zależą również tego, jak o dbamy o okno. Chodzi tutaj o mycie oraz malowanie.

W utrzymaniu łatwiejsze są okna plastikowe. Nie trzeba ich malować. Wystarczy okresowa pielęgnacja i kontrola stanu technicznego. Te dwie czynności pozwolą utrzymać okna w dobrej kondycji i eksploatować je przez długie lata.

Choć okna PCV są bardziej wytrzymałe od drewnianych, nie oznacza to, że można je myć byle czym. Użycie niewłaściwego środka czyszczącego doprowadzi do zmatowienia powierzchni, na której powstają mikropory. To właśnie w nich gromadzi się brud. W efekcie nawet regularnie czyszczony profil okienny będzie brzydko wyglądać.

Czym więc myć okna plastikowe? Idealny detergent pozbawiony jest rozpuszczalników, kwasów i substancji ściernych. Płyn do mycia okien nie może więc zawierać proszku do czyszczenia, chloru, acetonu. Składniki te mogą uszkodzić uszczelki oraz strukturę ramy.

Warto używać środka o właściwościach antystatycznych. Chodzi o to, by odpychać drobinki kurzu, które polichlorek winylu naturalnie przyciąga.

W myciu szyb ważne są także akcesoria. Należy je dopasowywać do rodzaju zabrudzeń, które chcemy usunąć. Z zaschniętą farbą poradzi sobie plastikowa szpachelka, ale celem usunięcia tłuszczu lepiej użyć delikatnej ścierki. Absolutnie niezalecaną myjką są wszelkie druciaki i gąbki z szorstką powierzchnią. Ich zastosowanie grozi zarysowaniem powierzchni ramy i uszczelek, co doprowadzi do utraty posiadanych przez okno parametrów.

Konserwowanie okien PCV należy wykonać raz w roku. Polega to na sprawdzeniu stanu metalowych elementów, profili i uszczelek. Te ostatnie muszą być elastyczne. Tylko wtedy będą zapewniać należytą szczelność. By zabezpieczyć uszczelki przed negatywnym wpływem warunków atmosferycznych, można przecierać je odpowiednią oliwką.

Może cię zainteresować także:  Dlaczego bielizna termoaktywna? Bielizna jest najważniejsza

Trwałość okien zależy też od jakości ich wykonania. Podczas wymiany okiennic nie należy więc oszczędzać na materiałach. Warto zainwestować w okna Dobroplast. Wyroby te łączą solidność wykonania, trwałość oraz wysokie walory estetyczne. Atrakcyjna jest również ich cena.

Usługi mycia okien czy to standard w dzisiejszych czasach?

Ścisła specjalizacja pozwoliła nam na obniżenie kosztów a co za tym idzie również cen usług. Obecnie jesteśmy w stanie umyć praktycznie każde okno, niezależnie od tego czy jest to okno drewniane /rozkręcane/, plastikowe czy aluminiowe, oraz niezależnie od tego na jakiej jest wysokości.

Myjemy okna zarówno metodą tradycyjną, alpinistyczną oraz z wykorzystaniem drabin i podnośników jak i metodą odwróconej osmozy.

Przez niemal 20 lat działalności umyliśmy ponad 1.500.000 m2 okien. Z naszych usług korzystają szpitale, uczelnie, biblioteki, niezliczone firmy, spółki oraz mieszkania prywatne.

Dzięki temu że myjemy nową metodą bez użycia wiaderek i wody, wiele osób przekonało się do nas, gdyż metoda ta jest o wiele szybsza i bardziej efektywna /używamy płynów na bazie koncentratów niemieckich renomowanych firm/, oraz nie naraża Państwa podłogi na nieprzyjemne skutki np. przypadkowego wylania wiadra pełnego wody.

Mycie okien oraz mycie elewacji

Do najważniejszych czynników jakie mają decydujący wpływ na jakość i sposób wykonywania usługi należą:

 • bezpieczeństwo,
 • czas wykonywania usługi czyszczenia,
 • łatwość zastosowania technologi,
 • satysfakcjonująca nas jakość usługi.

0becnie podczas budowy nowoczesnych budynków stosuje się coraz częściej wielkopowierzchniowe elementy szklane. Niejednokrotnie całe ściany są zbudowane ze szkła. Utrzymanie ich w czystości jak i ich konserwacja może stanowić ogromny problem dla ich właścicieli. Największe problemy mogą powodować wysokie pochyłe ściany zadaszenia nad pasażami handlowymi, kopuły szklane oraz inne rozwiązania. System teleskopowy dzięki zastosowaniu nowoczesnych materiałów takich jak włókna karbonowe i tytanowe oraz innowacyjnej technologi jest idealnym rozwiązaniem do czyszczenia fasad szklanych.. Przedłużki na jakich mocujemy szczotki osiągnąć mogą wysokość nawet 20 m, są one lekkie i elastyczne. Mycie elewacji przy pomocy systemu teleskopowego zapewnia wysoką skuteczność.

Może cię zainteresować także:  Kuchnia turysty - kubki termiczne nieocenione na outdoor zimą

Woda znana nam jako H2O!

Cząsteczka wody składa się z jednego atomu tlenu i dwóch atomów wodoru. Atomy te w cząsteczce wody istnieje jako dwa jony, jeden dodatni H+ i jeden ujemny OH-. Tak zdejonizowana czysta woda posiada ogromną siłę przyciągania innych jonów, dodatnich oraz ujemnych. Jony ze względu na swoje naładowanie przyciągają się wzajemnie. Taka woda czyli zdemineralizowana może z powodzeniem przyciągać wszelkie cząsteczki jakie tworzą zabrudzenia, które również tworzą jony i podatne są na działanie elektrostatyczne. W praktyce właściwości te pozwalają na czyszczenie bez zastosowania srodków chemicznych.

Zalety mycia metodą teleskopową za pomocą wody zdemineralizowanej:

 • czysta powierzchnia,
 • eliminacja smug nawet podczas czyszczenia nasłonecznionych i nagrzanych powierzchni,
 • Ochrona przed ponownym zabrudzeniem – dzięki użyciu wody zdemineralizowanej,
 • redukcja naładowania elektrostatycznego powierzchni czyszczonej,
 • nadaje się do czyszczenia powierzchni szklanych, ram okiennych, elewacji ze szkła i tworzyw,
 • szybki montaż i demontaż urzadzenia – szybka praca,
 • lekkość urządzenia dzięki zastosowaniu materiałów tytanowych i włókien węglowych,
 • do 200 metrów kwadratowych na godzinę pracy.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Piramidy, stożki i inne figury w biznesie – MLM systemy i internetowe hyipy

Poprzedni wpis

Jak wygląda prowadzenie przedszkola?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *