Technologia

Piramidy, stożki i inne figury w biznesie – MLM systemy i internetowe hyipy

Piramidy, stożki i inne figury w biznesie - MLM systemy i internetowe hyipy 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Czym są podstawy marketingu sieciowego ? … czyli jak odróżnić dobry marketing sieciowy od piramidy finansowej, sprzedaży lawinowej oraz od różnego rodzaju internetowych hyipów.

Czym jest piramida w biznesie ?

Zacznijmy nasze wspólne rozważania z zupełnie innej strony a mianowicie, jeśli się przyjrzysz różnym strukturom urzędowym, biznesowym, społecznym lub wojskowym to wszędzie występuje… co? Tak, tak – system piramidalny, hierarchii piramidalnej. Oto przykłady: urząd gminy – na samej górze tej struktury urzędowej burmistrz/wójt, poniżej zastępca burmistrza/wójta, sekretarz gminy, kierownicy wydziałów, z-cy kierowników, pracownicy biurowi, sprzątaczki itp. W rządzie premier, wicepremierzy, ministrowie, wice-ministrowie, sekretarz stanu, podsekretarz stanu, dyrektorzy departamentów, kierownicy wydziałów, pracownicy biurowi itp. W wojsku marszałek, generał, pułkownik, major itd. aż po szeregowego żołnierza.

W biznesie właściciel firmy, prezes, dyrektor, kierownicy wydziałów, pracownicy biurowi, pracownicy produkcyjni itp. Zauważyłeś? Wszędzie jest system piramidalny, hierarchiczny co to oznacza ? Otóż to, że taki system piramidalny funkcjonuje w normalnym świecie biznesowym, urzędowym, społecznym i nie jest zjawiskiem nadzwyczajnym, jest to normalność od wieków funkcjonująca. Podstawa marketingu sieciowego, nie odbiega w niczym od tej normalności. Też jest to system, gdzie ktoś kto, ma większe obroty w sprzedaży produktów lub usług jest wyżej w strukturze niż ten kto ma mniejsze obroty, różni się tylko ważnym elementem.

W systemie Networkingu, żeby być w hierarchii wyżej trzeba na to zapracować, nic nie dostaje się z nadania ani przydziału.

Podstawy marketingu sieciowego…

Marketing sieciowy z definicji jest systemem dystrybucji, gdzie jest konkretny produkt, usługa (może być online) – produkty lub usługi, które mają cenę, nie zawyżoną w stosunku do wartości rynkowej samego produktu a za organizację sprzedaży produktu w systemie rejestracji – rekomendacji otrzymuje się wynagrodzenie pasywne z obrotu całej sieci. Wtedy to jest Networking w czystej postaci i nie ma znamion piramidy finansowej ani sprzedaży lawinowej.

Może cię zainteresować także:  Plusy i minusy plis okiennych

W takiej konwencji budowania sieci funkcjonują największe sieci handlowe takie jak; McDonald’s, KFC, Auchan, Tesco, Starbucks, Burger King, Castorama, Biedronka, Pizza Hut, IKEA itp.

Największa zaleta MLM?

W marketingu sieciowym nie ma żadnych ograniczeń, żeby każdy uczestnik znalazł się na samym szczycie piramidy dochodów, gdyż nie ma żadnych wakatów na dane stanowisko jak np. w urzędzie – może być tylko jeden burmistrz, jeden premier itp. Nie ma tak, że jeśli kolejny uczestnik osiągnie najwyższą pozycję w planie marketingowym, to osoba która już wcześniej to zrobiła traci ten przywilej, bo kolejna uzyskała awans.

Produkty i usługi dystrybuowane w systemie MLM, są przeważnie wyższej jakości niż w detalicznym systemie dystrybucji i droższe. Tak było do tej pory, ale to się zmienia, gdyż zmiany na rynku wymuszają bardziej nowoczesne i innowacyjne podejście do ceny produktów i usług. Pojawiają się już usługi które mają tak nowoczesną konstrukcję, która daje możliwość niższej zdecydowanie ceny niż na tradycyjnym rynku. I to oznacza, że marketing sieciowy ewoluuje i staje się technologicznie coraz lepszy, chociażby w zakresie usług.

Czym jest piramida finansowa?

Piramida finansowej w czystej postaci sprowadza się do struktury w której zysk danej osoby zależy od wpłat osób znajdujących się niżej w tej strukturze. Działalność piramidy polega zatem
na obiecywaniu zysków uczestnikom, przede wszystkim za zwerbowanie do udziału w tej strukturze nowych osób.

Czasami jednak pod przykrywką programu lojalnościowego inaczej nazywanym rekomendacyjnym może być ukryta piramida finansowa, ale czy każdym programie lojalnościowym jest ukryta piramida finansowa? Polecam te artykuły:

Link do artykułu :

http://biznes.interia.pl/finanse-osobiste/news/program-lojalnosciowy-moze-byc-przykrywka-dla-piramidy,1989645

https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2013/11/14/raport-o-sytuacji-zus-piramida-finansowa-bankrutuje/

Może cię zainteresować także:  Jak oszukać portale aukcyjne?

http://www.bogatyojciec.pl/piramida/

 

Hyip nie ma nic wspólnego z marketingiem sieciowym ani też z programem partnerskim! Tam wszystko zależy do ilości uczestników i wielkości pieniędzy które są wpłacane prze uczestników. Jest to sprytnie ukryta piramida finansowa pod przykrywką inwestycji. Warto o tym pamiętać w przypadku gdy rozważamy pracę w branży marketingu sieciowego.

 

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Poszukiwacze pieniędzy - Czy każdy MLM jest franczyzą osobistą ?

9.4

4 Spadochronowe mity – obalamy je wszystkie!

Poprzedni wpis

Czym myć okna bez smug? Jak odpowiednio zaplanować proces czyszczenia dużej ilości szyb?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *