Technologia

Plusy i minusy plis okiennych

Plusy i minusy plis okiennych 1 - Twój Głos - e-TG.pl

Aranżację wnętrza tworzą różne elementy – ściany, podłogi, meble i dekoracje okienne. Przyjrzyjmy się nieco bliżej właśnie oknom i możliwościom ich udekorowania za pomocą plis okiennych. Jak się je wykorzystuje i jakie mają wady oraz zalety?

Systemy plis

Plisy okienne, nazywane również żaluzjami lub roletami plisowanymi, nie są tradycyjnymi przysłonami okiennymi, choć korzystają z systemów zasłaniania i otwierania okien w klasyczny sposób. Można dzięki nim zasłonić okna i przeszklenia nie tylko od góry do dołu, ale i w odwrotnym kierunku. Roleta z harmonijką rolety plisowanej jest montowana bezpośrednio w świetle okna, co oznacza, że nie trzeba przy montowaniu plis wiercić w ścianach czy w ramie okna. Montaż żaluzji plisowanych jest bardzo prosty do wykonania, dlatego nawet klient może po krótkim instruktażu sam zamontować w swoim domu żaluzje plisowane bez względu na to, gdzie znajduje się nasz dom czy mieszkanie, albo biuro z przeszkleniami, wszędzie tam będziemy mogli zastosować rolety plisowane. Chcąc zapewnić sobie komfort obsługi warto zamówić plisy z usługą profesjonalnego montażu. Otrzymamy gwarancję na niezawodne działanie rolet w dłuższym okresie czasu.

Systemy plis pozwalają na ustawienia przysłon okiennych w dowolnej konfiguracji. Można za ich pomocą przysłonić dolną część okna lub środkową, zgodnie z potrzebami i preferencjami domowników. Zaletą plis jest także i to, że można je wykorzystywać w każdym oknie, bez względu na jego kształt i rozmiar. Dlatego plisy spotykane są w oknach skośnych, okrągłych, półokrągłych czy trapezowych.

Jak montuje się plisy?

Plisy okienne mogą być montowane w świetle okna, do jego wewnętrznej ramy. Jest to standardowy tryb montażu, często stosowany u klientów prywatnych i firmowych. Niemniej, wymaga ingerencji w strukturę okna lub przyklejenia systemu do ramy. Alternatywą pozostaje bezinwazyjny system montażu, w którym roleta osadzona jest na mechanizmie nakładanym na okno od góry.

Może cię zainteresować także:  Piramidy, stożki i inne figury w biznesie - MLM systemy i internetowe hyipy

Czy plisy mają wady?

Użytkownicy plis mówią o ich wysokiej funkcjonalności. Przysłaniają one okna przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy wścibskim wzrokiem sąsiadów i osób postronnych. Stanowią element dekoracyjny w domu lub mieszkania klienta. Pasują do każdego okna, bez względu na to, jaki ma kształt i gdzie się znajduje. Jedynym minusem plis może być ich cena – niestety nieco wyższa niż w przypadku tradycyjnych rolet lub żaluzji, ale warto zapłacić nieco więcej za intuicyjny system plis, stanowiący idealną osłonę dla wszystkich okien użytkownika.

Oriflame cała prawda o kosmetykach i programie Oriflame sprawdz

Poprzedni wpis

Bezpieczne słodycze: przysmaki i przekąski które poprawią Ci nastrój i pogodne nastawienie

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *