Technologia

Plusy i minusy plis okiennych

Plusy i minusy plis okiennych 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Aranżację wnętrza tworzą różne elementy – ściany, podłogi, meble i dekoracje okienne. Przyjrzyjmy się nieco bliżej właśnie oknom i możliwościom ich udekorowania za pomocą plis okiennych. Jak się je wykorzystuje i jakie mają wady oraz zalety?

Systemy plis

Plisy okienne, nazywane również żaluzjami lub roletami plisowanymi, nie są tradycyjnymi przysłonami okiennymi, choć korzystają z systemów zasłaniania i otwierania okien w klasyczny sposób. Można dzięki nim zasłonić okna i przeszklenia nie tylko od góry do dołu, ale i w odwrotnym kierunku. Roleta z harmonijką rolety plisowanej jest montowana bezpośrednio w świetle okna, co oznacza, że nie trzeba przy montowaniu plis wiercić w ścianach czy w ramie okna. Montaż żaluzji plisowanych jest bardzo prosty do wykonania, dlatego nawet klient może po krótkim instruktażu sam zamontować w swoim domu żaluzje plisowane bez względu na to, gdzie znajduje się nasz dom czy mieszkanie, albo biuro z przeszkleniami, wszędzie tam będziemy mogli zastosować rolety plisowane. Chcąc zapewnić sobie komfort obsługi warto zamówić plisy z usługą profesjonalnego montażu. Otrzymamy gwarancję na niezawodne działanie rolet w dłuższym okresie czasu.

Systemy plis pozwalają na ustawienia przysłon okiennych w dowolnej konfiguracji. Można za ich pomocą przysłonić dolną część okna lub środkową, zgodnie z potrzebami i preferencjami domowników. Zaletą plis jest także i to, że można je wykorzystywać w każdym oknie, bez względu na jego kształt i rozmiar. Dlatego plisy spotykane są w oknach skośnych, okrągłych, półokrągłych czy trapezowych.

Jak montuje się plisy?

Plisy okienne mogą być montowane w świetle okna, do jego wewnętrznej ramy. Jest to standardowy tryb montażu, często stosowany u klientów prywatnych i firmowych. Niemniej, wymaga ingerencji w strukturę okna lub przyklejenia systemu do ramy. Alternatywą pozostaje bezinwazyjny system montażu, w którym roleta osadzona jest na mechanizmie nakładanym na okno od góry.

Może cię zainteresować także:  Jak oszukać portale aukcyjne?

Czy plisy mają wady?

Użytkownicy plis mówią o ich wysokiej funkcjonalności. Przysłaniają one okna przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym czy wścibskim wzrokiem sąsiadów i osób postronnych. Stanowią element dekoracyjny w domu lub mieszkania klienta. Pasują do każdego okna, bez względu na to, jaki ma kształt i gdzie się znajduje. Jedynym minusem plis może być ich cena – niestety nieco wyższa niż w przypadku tradycyjnych rolet lub żaluzji, ale warto zapłacić nieco więcej za intuicyjny system plis, stanowiący idealną osłonę dla wszystkich okien użytkownika.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Oriflame cała prawda o kosmetykach i programie Oriflame sprawdz

Poprzedni wpis

Bezpieczne słodycze: przysmaki i przekąski które poprawią Ci nastrój i pogodne nastawienie

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *