Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Tradycyjne zabawki z drewna

Tradycyjne zabawki z drewna 1 - Twój Głos ? e-TG.pl

DLA DZIECI

dodano: 2013-07-11
Tradycyjne zabawki z drewna

Tradycyjne zabawki z drewna 2 - Twój Głos ? e-TG.pl

Idealna zabawka dla małego dziecka nie może zagrażać jego zdrowiu, musi być atrakcyjna i powinna stymulować jego rozwój. Nasze propozycje są także łatwe do wykonania. 

Drewniane zwierzątka na kółkach według naszego projektu umożliwiają przeprowadzenie w dziecięcym pokoju wyjątkowego wyścigu: między jeżem i żółwiem. Dzieci będą miały nie tylko wypieki na twarzy z powodu dobrej zabawy. Według pedagogów, takie zabawki sprzyjają rozwojowi zdolności koncentracji ruchowej u dzieci od dziesiątego miesiąca życia.

Nie są trudne do wykonania. Korpus składa się z trzech części. Najciekawszy efekt uzyskamy, przygotowując elementy środkowy i boczne z różnych odmian drewna w kontrastowych kolorach. W ten sposób odpada konieczność bejcowania. Nasz wybór padł na drewno sosnowe i mahoń. Powierzchnie pokrywamy wodnym lakierem do drewna o jedwabistym połysku. Musi on odpowiadać europejskiej normie bezpieczeństwa DIN EN 71, aby nie zagrażał zdrowiu dzieci. Norma ta reguluje kwestię powlekania zabawek. W trakcie badań symuluje się połykanie elementów, a następnie przeprowadza pomiary ilości rozpuszczonych substancji. Ustalone wartości graniczne nie mogą być przekroczone.

By nabrać wprawy, produkcję zabawek z drewna możemy rozpocząć od czegoś mniejszego – np. bączków z krążków drewna o grubości 10 mm. Można je szybko wykonać i nawet dorosłym sprawią wielką frajdę. Ośki wykonujemy z okrągłych prętów drewnianych średnicy 6 mm.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 11/2008 »
Drukuj »

Może cię zainteresować także:  Życie wśród książek, pomysłowa biblioteka

Śniadanie do łóżka, praktyczny stolik

Poprzedni wpis

Z rolką na brud

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *