URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Wielofunkcyjny mebel, podest z łóżkiem i szafą

Wielofunkcyjny mebel, podest z łóżkiem i szafą 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

dodano: 2013-07-10
Wielofunkcyjny mebel, podest z łóżkiem i szafą

Wielofunkcyjny mebel, podest z łóżkiem i szafą 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Jeśli chcemy w pełni wykorzystać powierzchnię niewielkich pomieszczeń, musimy się wykazać kreatywnością. Prezentujemy pomysłowy mebel, który pomieści zarówno książki, jak i ubrania, a przy tym może pełnić funkcję sofy albo łóżka.

Szafa na ubrania, regał na książki, łóżko i sofa – to wszystko można połączyć w jednym meblu. Gdy mamy niewiele miejsca, musimy optymalnie wykorzystać każdy centymetr. To z pewnością mocna strona naszego projektu. Do zbudowania mebla wielofunkcyjnego wystarczy kilka drewnianych elementów konstrukcyjnych, przycięte do odpowiednich rozmiarów płyty OSB z marketu budowlanego, wybrane, proste meble z IKEA oraz zestaw do drzwi przesuwnych, złożony z aluminiowych profili ramowych i okuć.

Gotowe zestawy do montowania drzwi przesuwnych, składające się z kompletu prowadnic i rolek, można kupić już za ok.160 zł. Do zestawu są dołączone informacje określające wymiary płycin drzwiowych, których przycięcie można zlecić w markecie budowlanym. Później wystarczy tylko wszystko razem poskręcać.

Budujemy podest

Podest wykonujemy z płyty OSB grubości 16 mm, która dzięki dużej sztywności wytrzyma obciążenie regałami, jest łatwa w obróbce, powszechnie dostępna i niezbyt droga (1 m² płyty z przycięciem kosztuje ok. 50 zł). Jeśli jednak nie będzie nam odpowiadał jej wygląd, podest możemy zbudować z płyty MDF, stolarskiej lub z litego drewna. Trzeba tylko pamiętać o grubości materiału i uwzględnić ewentualne różnice wymiarów.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 04/2010 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Może cię zainteresować także:  Do wygrania darmowy remont łazienki!

Jak zrobić profesjonalny łuk?

Poprzedni wpis

Podstępny grzyb, usuwanie pleśni

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *