Majsterkowanie 🧰

Narzędzia dla małego majsterkowicza – idealny prezent dla dziecka zestaw narzędzi

Zdalnie sterowane samochody, kolorowe lalki, pluszaki, klocki lego…

Wiele osób zastanawia się, co podarować swojemu dziecku pierwszego dnia czerwca. Dobrym pomysłem może być wyjście poza standardowy schemat i wykonanie prezentu własnoręcznie. Narzędzia Dremel z pewnością będą przydatne.

Narzędzia dla małego majsterkowicza - idealny prezent dla dziecka zestaw narzędzi 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Rozpoczynając lekturę tego tekstu, każda osoba, która jest rodzicem zaczyna się zastanawiać, jaki prezent jego pociecha uzna za wartościowy tego szczególnego dnia. Każdy rodzic ma przed oczami jeszcze jeden widok – pokoju swojego dziecka, gdzie na pewno w każdym kącie stoi duży pojemnik, w którym znajdują się bardzo kosztowne zabawki, niestety kompletnie nie używane. Marzeniem każdej mamy i każdego taty jest, aby jego córka lub syn naprawdę zapamiętali z dzieciństwa jakąś konkretną zabawkę, tak jak oni pamiętają wymarzonego konia na biegunach czy kostkę Rubika.

Idealny prezent dla małego majsterkowicza

Takie wspomnienia zapewni prezent, który ma w sobie cząstkę nas – rodziców, coś, czemu poświęcimy trochę więcej czasu niż przystanek na zakupy w drodze do pracy. Jeżeli już zdecydujemy się, co chcielibyśmy stworzyć dla naszej pociechy, z pewnością pomocny okaże się zestaw wielofunkcyjnych narzędzi. Aby zainspirować każdego rodzica do własnoręcznego wykonania prezentu, Dremel prezentuje specjalne instrukcje, które pomogą w przygotowaniu kilku propozycji: latawca, koszulki z nadrukiem oraz wiszącej zabawki nad łóżeczko.

W młodości wiele osób uwielbiało puszczać latawce. Obecnie ta zabawa przeżywa swój renesans. Oto krótki przewodnik, jak wykonać ręcznie robiony latawiec. Do konstrukcji potrzebne będą trzy drewniane cienkie deski, papier do przykrycia szkieletu, kolorowa krepina, sznurek oraz plastikowy krążek.

Może cię zainteresować także:  Bateria umywalkowa stojącą jako biżuteria łazienki!

Na deskach o długości ok. 60 cm wycinamy centymetrowe rowki za pomocą narzędzia Dremel 300 z tarczą do cięcia SpeedClic. Następnie układamy je na stos, na tej znajdującej się na górze zaznaczamy środek. Tym samym narzędziem, ale z wiertłem precyzyjnym wykonujemy otwory w deskach. Później, koniec sznurka przewlekamy przez otwory i zabezpieczamy supłem od spodu. Potem rozsuwamy deski tak, aby były oddalone równomiernie od siebie. Prowadzimy sznurek od ramienia do ramienia, owijając każdy otwór na końcu tak, aby cała konstrukcja zachowała kształt i umożliwiała zamocowanie papieru. Końce sznurka zawiązujemy na supeł, aby zabezpieczyć ramę.

Wcześniej, z pomocą narzędzia Dremel 300 z wiertłem precyzyjnym wywiercamy niewielkie otwory ok. pół centymetra od końca dwóch sąsiadujących ramion latawca, które umożliwią sterowanie nim w powietrzu. Ucinamy kawałek sznurka o długości 120 cm, składamy go na pół i zahaczamy o plastikowy krążek. Końce sznurka przewlekamy przez otwory wywiercone w ramionach i zabezpieczamy supełkami, a wolny koniec przywiązujemy do krążka – dzięki temu powstanie trzyramienna konstrukcja. Aby zrobić pętlę do przymocowania ogona, wywiercamy dwa kolejne otwory po drugiej stronie szkieletu i przewlekamy przez nie sznurek o długości 60 cm, na koniec zabezpieczamy go supełkiem od spodu.

Wykonany szkielet przykładamy do papieru i zaznaczamy końce ramion ołówkiem

Cięcie przesuwamy o około 1 cm od zaznaczonych linii. Wzdłuż każdego ramienia wykonujemy niewielkie nacięcia, które umożliwią założenie papieru na ramiona. Za pomocą pistoletu Dremel Glue Gun nakładamy klej na sznurek przebiegający między ramionami. Na koniec przyklejamy papier do każdego ramienia.

Do zrobienia ogona wykorzystujemy kolorową krepinę pociętą na paski 3x14cm. Skręcamy je na środku i narzędziem Dremel Glue Gun przyklejamy do sznurka o długości 3 metrów zachowując odległości około 6 cm. Ogon przywiązujemy do szkieletu. Sznurek nawinięty na szpulkę, umożliwiający sterowanie latawcem, przytwierdzamy do plastikowego krążka. Szkielet latawca możemy jeszcze ozdobić kolorowym papierem wyciętym z szablonu. Do przyklejenia ozdób przyda się Dremel Glue Gun. Latawiec z pewnością zapewni wiele godzin zabawy zarówno Rodzicom, jak i Dzieciom.

Może cię zainteresować także:  Imitacja drewna – gratka dla złotej rączki

Fajnym pomysłem są również ręcznie zdobione t-shirty. Do ich zrobienia, poza gładkimi koszulkami bez nadruków, będą potrzebne kryształki do mocowania na gorąco, pisak oraz farba do tkanin, szpilki i piankowy pędzel.
Na papierze rysujemy wybrany wzór, wycinamy go i przyczepiamy szpilkami do koszulki. Może to być tęcza, kwiat, serce, itp. Obrysowujemy pisakiem kontury, a po odpięciu szablonu dodajemy szczegóły. Następnie kolorujemy namalowane kształty używając piankowego pędzla i farby do tkanin. Należy przy tym pamiętać, aby postępować zgodnie z instrukcjami producenta farb. Gwoździem programu będą teraz błyszczące kryształki, które zamocujemy na gorąco do koszulki. Umieszczamy je w wybranych miejscach i przy pomocy palnika Dremel VersaTip podgrzewamy i przytwierdzamy każdy z nich do tkaniny. Taka kreacja z pewnością zachwyci niejedno Dziecko.

Co możemy zrobić dla najmłodszych?

Mamy z zacięciem artystycznym mogą pokusić się o stworzenie wiszącej zabawki nad łóżeczko. Do jej zrobienia potrzebna jest gładka drewniana deska, kolorowa farba i pędzel, nożyczki, nylonowy sznurek, ozdobny papier oraz wstążki.

Na desce rysujemy kontury trzech kwiatów

Potem wycinamy je używając narzędzia Dremel 7700 z trzpieniem SpeedClic i tarczą tnącą do drewna. Następnie wygładzamy krawędzie za pomocą trzpienia szlifierskiego i taśmy szlifierskiej. U góry każdego kwiatka wywiercamy otwór spiralną końcówką do cięcia. Następnie malujemy farbą obie strony każdego kwiatka. Po wyschnięciu farby za pomocą narzędzia Dremel Glue Gun przyklejamy kółeczka z papieru ozdobnego. Na kwiatkach możemy narysować dowolne wzory, na przykład uśmiech czy słońce. Później, przez dziurki przewlekamy sznurek, zabezpieczamy supełkami i przywiązujemy do małego wieszaka. Dla ozdoby możemy też przywiązać małe kokardki pomiędzy kwiatkami. Tak wykonaną zabawkę możemy powiesić nad łóżeczkiem.
Pomysłów na oryginalny prezent dla dziecka stworzonych za pomocą narzędzi Dremel jest naprawdę wiele. Inne kreatywne projekty można znaleźć w Książce Inspiracji Dremel na www.dremeleurope.com.

Może cię zainteresować także:  Jak zaaranżować salon z jadalnią?

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Ozdobna wędzarnia beczkowa w wiklinowej otulinie – budowa wędzarni

Poprzedni wpis

Jak zaoszczędzić kilka tysięcy złotych rocznie na energii elektryczej?

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *