Poranna gimnastyka i zdrowie jak na morswaniu
Zdrowie

Poranna gimnastyka i zdrowie jak na morswaniu

Dziwisz się gdy słyszysz, że robienie codziennie kilku przysiadów, brzuszków poprawia nasze krążenie, pobudza nasz organizm do lepszego funkcjonowania.

Kiedy po wstaniu z łóżka zaczynamy nasz zabiegany i bardzo aktywny dzień nasze ciało potrzebuje się do tego przystosować.

Każdy sportowiec przed większym wysiłkiem fizycznym robi sobie rozgrzewkę, by przygotować mięśnie na dużą dawkę ruchu, chroni to od skurczów i szybkiego przemęczenia nasz organizm.

Poranna gimnastyka i zdrowie jak na morswaniu

Poranna gimnastyka i zdrowie jak na morswaniu


Dlatego my zaraz po wstaniu z łóżka powinniśmy także zdobyć się na ten wysiłek i wykonać kilka prostych ruchów rozciągających i ożywiających nasze jeszcze zaspane ciało.

Może warto także pomyśleć o morsowaniu?

Dla przypomnienia – Mors – potoczne określenie osoby uprawiającej zimą kąpiele w lodowatej wodzie odkrytych zbiorników wodnych. Celem tych kąpieli jest utrzymanie ogólnej dobrej sprawności ciała i zdrowia, oraz dostosowanie organizmu do chłodnej pory roku.

Aby zostać morsem nie trzeba się wcześniej przygotowywać, wymagane jest jedynie przeciętnie dobre zdrowie. Barierą jest jedynie strach przed nieznanym. Pierwszy raz może wejść do zimnej wody praktycznie każda osoba, której towarzyszyć będzie doświadczony mors pokazujący, jak należy przygotować się bezpośrednio przed kąpielą i zachowywać w trakcie niej.

Poranna gimnastyka i zdrowie jak na morswaniu

Poranna gimnastyka i zdrowie jak na morswaniu

Wbrew pozorom to zdjęcia nie przedstawia kobiety która jest morsem – ona zwyczjanie bierze prysznic, tyle że na terenie Rosji.

Kąpać mogą się zarówno osoby nastoletnie, jak i w podeszłym wieku. Morsami bywają również starsze dzieci, ale te wchodzą do wody na krótko – tylko aby się zmoczyć.

Kąpać mogą się praktycznie wszystkie osoby poza mającymi problemy z sercem, gdyż jednym z objawów wejścia do zimnej wody jest wyraźnie przyspieszona akcja serca – okres przebywania w wodzie można porównać do krótkiego, ale bardzo intensywnego biegu. Wiele osób, prócz dbałości o zdrowie i kondycję sportową, traktuje zimowe kąpiele jako rodzaj medycyny naturalnej, tak więc wśród morsów często spotka się osoby liczące na poprawę zdrowia, któremu nie jest w stanie pomóc medycyna konwencjonalna. Zaskakująco licznie spotykane są wśród morsów również osoby naprawdę wiekowe – zdarza się nawet, że do wody wchodzi starsza osoba z laską.

Może cię zainteresować także:  Siwe włosy - kilka słów o siwieniu

Kąpać mogą się wszyscy niezależnie od wagi ciała. Mogą to być także osoby szczupłe, gdyż sposobem na wejście do zimnej wody jest wstępne rozgrzanie ciała, a nie posiadanie odpowiedniej ochronnej warstwy tkanki tłuszczowej. Faktem jest, że osoby grubsze wytrzymują w wodzie dłużej – jednak różnice nie są tu zbyt wielkie

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Złagodzić oparzenie – jak zapobiec przykrym konsekwencją i zmianą skóry?

Poprzedni wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *