URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Paski, kropki, kwiatki – ozdabiamy komodę

Paski, kropki, kwiatki – ozdabiamy komodę 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

dodano: 2013-07-05
Paski, kropki, kwiatki – ozdabiamy komodę

Paski, kropki, kwiatki – ozdabiamy komodę 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Kolor czyni cuda. Proste komody lub szafeczki dzięki umiejętnie dobranym kolorowym wzorom możemy przekształcić w prawdziwe unikaty. Podpowiadamy, jak za pomocą barwnych tapet, serwetek, nożyczek i kleju oryginalnie ozdobić meble.

Upiększanie zwykłych mebli to jedno z najbardziej wdzięcznych zadań dla majsterkowicza. Wszystko jedno czy użyjemy do tego farb i pędzli, resztek tapet czy barwnych serwetek, jeśli wykażemy się wyobraźnią szybko, łatwo i minimalnym kosztem możemy całkowicie zmienić wygląd pozornie banalnej komody lub szafki nocnej.

Dobór wzorów i barw to wyłącznie kwestia gustu. Romantyków mogą zachwycić róże i inne motywy kwiatowe. Kto lubi wyraziste kolory, może zdecydować się na mocne tony w postaci pasów. Do domu urządzonego w stylu rustykalnym pasuje komoda ozdobiona naklejonymi serwetkami z biało-niebieskimi wzorami. Oryginalną dekorację mebli możemy wykonać także z plakatów kinowych lub reprodukcji przedstawiających słynne budowle. Źródłem inspiracji i wzorów mogą stać się albumy o sztuce. Wybrane zdjęcia lub motywy wystarczy powiększyć do potrzebnego wymiaru na kolorowej fotokopiarce. Papierowe arkusze najłatwiej nakleja się za pomocą kleju w spreju. Gdy oklejamy szuflady kawałkami tapet lub bordiur zdobimy nimi tylko fronty, a nie ścianki boczne, ponieważ mogłoby to uniemożliwić ich wysuwanie.

Aby naklejone na meble motywy dekoracyjne były trwałe, pokrywamy je warstwą przezroczystego lakieru, najlepiej natryskiwanego z puszki ze sprejem. Jeśli najpierw malujemy mebel farbą akrylową, przed naklejeniem motywów dekoracyjnych farba musi dobrze wyschnąć. Jest to ważne także wtedy, gdy motywy dekoracyjne malujemy na meblu pędzlem. Po wyschnięciu farby kontury wzorów oklejamy taśmą malarską i np. małym pędzlem lub wałkiem z gąbki malujemy barwne pasy.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 09/2010 »
Drukuj »

Jak zrobić profesjonalny łuk?

Poprzedni wpis

Podstępny grzyb, usuwanie pleśni

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *