Jak przebiega operacja zaćmy?
Ogrzewanie ♨️

Grzejniki – jakie wybrać?

Kwestia wyboru grzejników to temat dosyć często poruszany na forach lub blogach budowlanych. Kwestia jest bardzo popularna – no bo czy ktoś z nas nie ma w domu ogrzewania? Solidnych firm produkujących rozmaite grzejniki jest dużo, nawet samych ich rodzajów jest kilka. Już dawno minęła era tradycyjnych „kaloryferów”.

Planujesz remont lub montaż instalacji centralnego ogrzewania? Dobrze jest wiedzieć jakie grzejniki mamy możliwość zastosować w naszym domu.

Grzejniki aluminiowe

Grzejniki aluminiowe to w zasadzie grzejniki żeberkowe. Tak jak „pradawne” grzejniki wykonane z żeliwa mocuje się je łącząc razem poszczególne moduły. Style grzejników mamy naprawdę rozmaite, począwszy od tych klasycznych, robionych z włoskim designem, a zakończywszy na firmie czy regulus. Jeśli decydujesz się na grzejniki aluminiowe lepiej uważać na produkty z Chińskiej Republiki Ludowej, gdyż te modele po kilku zimach mogą zacząć cieknąć na połączeniach, a farba pod wpływem wilgoci w pomieszczeniu potrafi odpadać. Opinia oczywiście nie wynika z żadnego uprzedzenia, ale z praktyki w zawodzie hydraulika :).

Stalowe grzejniki płytowe

Grzejniki stalowe są wykonane w postaci dwóch, trzech lub jednej płyty z podłączonym stalowym konwektorem (są też oczywiście wersje grzejników bez konwektora). I tutaj także z rozmaitych marek lepiej wybrać te sprawdzone, np. Henrad, Kermi czy Buderus. Jakość stalowych grzejników płytowych widizmy dobrze np w instalacjach węglowych, gdzie zdarzyło się zagotować wodę. Marne grzejniki szybko żółkną.

Grzejniki konwektorowe

Na grzejnik konwektorowy składają się: układ sporządzony z miedzi i wykonany z aluminiowej blachy konwektor. Grzejniki konwektorowe osiągają lepszą sprawność aniżeli wymienione przez nas grzejniki aluminiowe czy stalowe, jednak zdają się być mniej odporne na czynniki mechaniczne. Z upływem czasu grzejniki konwektorowe mogą się trochę powyginać. Gdy jeszcze zacznie miejscami schodzić farba, widok staje się niestety trochę żałosny.

Może cię zainteresować także:  Czy warto wybrać fotowoltaikę dla swojego biznesu?

Oczywiście przedstawione tutaj informacje, to tylko moje osobiste opinie, odczucia, ale myślę, że warto, przed zakupem dowiedzieć się co na temat poszczególnych modeli, marek mówią zwykli użytkownicy czy instalatorzy, a nie bazować tylko na opinii sprzedawcy.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Wykorzystaj dobrze promienie słoneczne! – Wszystko o fotowoltaice

Poprzedni wpis

Jak zmniejszyć koszty ogrzewania?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *