Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Farby z dodatkową funkcją

Farby z dodatkową funkcją 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

REMONT I MODERNIZACJA

dodano: 2013-09-05
Farby z dodatkową funkcją

Farby z dodatkową funkcją 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Fot. Tikkurila

Mają przede wszystkim dobrze kryć i sprawić, by ściany wyglądały estetycznie. Nowoczesne farby ścienne często potrafią jednak znacznie więcej – chronią przed grzybami, drobnoustrojami i nikotyną, usuwają zapachy, a nawet zapobiegają utracie ciepła.

Choć ok. 80% życia spędzamy w czterech ścianach, wciąż jesteśmy narażeni na negatywny wpływ środowiska zewnętrznego. W naszych zadbanych mieszkaniach również czyhają na nas „zagrożenia”, w mniejszym stopniu wynikające z natury, raczej z działalności człowieka. Oprócz zwykłych „domowych” oparów – zapachów kuchennych, dymu papierosowego i formaldehydu – dyskomfort mogą powodować także różnego rodzaju pleśnie, drobnoustroje oraz alergeny.

Tzw. cztery ściany są jednak nie tylko źródłem niebezpieczeństwa – przynajmniej częściowo mogą nam pomóc rozwiązać nasze problemy. Można je pomalować farbami z dodatkowymi funkcjami. W przypadku większości przedstawionych przez nas systemów ważny jest rozmiar pomalowanej powierzchni – im większa, tym lepiej. Zalicza się do niej także sufit, ponieważ jest największą wolną powierzchnią w pomieszczeniu. Jeśli pokryjemy go farbą oczyszczającą powietrze, uzyskamy najlepszy efekt. W przypadku zastosowania farb, które mają działanie termoizolacyjne, pomalowanie sufitu i tak jest konieczne. Ważne jest bowiem wykonanie szczelnej otuliny całego pomieszczenia. Ograniczając się tylko do pomalowania ścian i sufitu nie załatwiamy jednak sprawy do końca. Pamiętajmy, że przy oszczędzeniu energii ważne są także energooszczędne okna.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 07/2012 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Może cię zainteresować także:  Szklane ścianki, luksfery

Krycie dachu dachówką bitumiczną

Poprzedni wpis

Niechciana rdza, zasady odrdzewiania

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *