Kobiece problemy z nietrzymaniem moczu

()

Kobiety mają tę właściwość, że często spotykają je problemy obce mężczyznom i w zasadzie takie, które płci męskiej przydarzyć się nie mogą. Wynika to oczywiście z odmienności organizmu kobiecego oraz męskiego, a także z innych czynników. Z medycznego punktu widzenia nieotrzymanie moczu to przede wszystkim niekontrolowanie w obrębie wydalania z organizmu moczu, a owa dysfunkcja może się przyczynić do powstania dyskomfortu zarówno na płaszczyźnie społecznej, jak i równie dobrze na płaszczyźnie zdrowotnej.

Jednak problem ten inaczej objawia się w różnych fazach. Na początku polega on głównie na drobnych problemach i częstym udawaniu się do łazienki w celu opróżnienia pęcherza. Osoba chora może natomiast w początkowej fazie jeszcze utrzymywać mocz na swoim miejscu i nie wydala go w okolicznościach nie sprzyjających temu.

Z drugiej strony z czasem dolegliwość przybiera na sile i coraz trudniej jest opanować nawet w towarzystwie chęć oddania moczu, dlatego jest to niezwykle uciążliwa przypadłość. Na koniec trzeba dodać, że tylko 10 procent całego społeczeństwa ma problem z nieotrzymaniem moczu, choć to i rak dużo.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Łuszczyca

Poprzedni wpis

Krioterapia

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.