Wampir energetyczny - jak rozpoznać wampira energetycznego 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl
Studio shot of emotive gothic woman has image of horror dead woman, wears skull makeup, wreath around head and black leather jacket, points away, shows direction with stupor. Scarying girl indoor
Ciekawostki 🤔Dziwne kwestie 🤪Ludologia 👨

Wampir energetyczny – jak rozpoznać wampira energetycznego

Czujesz się wyczerpany emocjonalnie po rozmowie z przyjacielem, współpracownikiem lub członkiem rodziny? Czy po spędzeniu z nimi czasu zawsze wychodzisz niespokojny lub poirytowany? Być może masz do czynienia z wampirem energetycznym.

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie rozwijają zachowania wysysające energię, takie jak problemy ze zdrowiem psychicznym, pewne typy przywiązania i traumy z przeszłości. Niektórzy ludzie — w tym empaci — są bardziej podatni na wyczerpanie emocjonalne niż inni.

Po zidentyfikowaniu wampira energetycznego w swoim życiu możesz opracować sposoby ochrony siebie i swojej energii, takie jak wyznaczanie granic i przyzwyczajenie się do mówienia „nie”.

Jak rozpoznać wampira energetycznego

Możesz nie wiedzieć, że ktoś jest wampirem energetycznym, kiedy spotykasz go po raz pierwszy, ale możesz stwierdzić, czy byłeś w pobliżu wampira energetycznego, jeśli konsekwentnie sprawiają, że czujesz:

  • nadmiernie pobudzony
  • poirytowany
  • apatyczny
  • zmęczony
  • akcentowany

Początkowo mogą wydawać się wyjątkowo przyjaźni — prawie przesadnie. Chęć wzięcia ich pod swoje skrzydła może wydawać się naturalna, zwłaszcza jeśli przyjdą od razu z historią o pechu.

Niektórzy ludzie wnoszą do Twojego życia nieoczekiwaną lekkość i komfort. Trzeszczą energią, wręcz elektryzują swoją obecnością. Są też tacy, którzy pozostawiają cię zestresowanym. Albo winny. Lub wyczerpany do ostatniej molekuły. Nazywam ich wampirami energetycznymi, a wstrętni lub łagodni, występują we wszystkich formach. Na przykład szlochająca siostra zawsze uważa się za ofiarę. Świat zawsze jest przeciwko niej, a ona będzie opowiadać o każdej okropnej rzeczy, która jej się przydarzyła, pławiąc się w każdym zauważonym lekceważeniu. Zaklinacz jest stałym gadułą lub gadułą, który musi być w centrum uwagi. Z drugiej strony obwiniający wylewa niekończące się porcje poczucia winy. A potem jest królowa dramatu,

Może cię zainteresować także:  Ciekawostki o piwie - piwne ciekawostki

Bez względu na to, z jakim wampirem energetycznym masz do czynienia, możesz odejść. Wielu z nas uważa to za naprawdę trudne. Boimy się, że zostaniemy uznani za niegrzecznych; nie chcemy obrażać ludzi. Ale istnieje wiele sposobów na wycofanie się z zabójczej rozmowy. Kiedy odejście nie wchodzi w grę, nadal możesz utrzymać poziom energii, wprowadzając kilka drobnych zmian.

Rozpoznaj oznaki

Jedną z pierwszych rzeczy, które musisz zrobić, jest rozpoznanie, kiedy jesteś wyczerpany, a zaczyna się to od dostrojenia się do swoich reakcji fizycznych. Czy czujesz ucisk w klatce piersiowej, gdy do rozmowy włącza się określona osoba? Czy czujesz się zmęczony, gdy odkładasz słuchawkę po rozmowie z kimś? Czy boli cię głowa, czy czujesz coś, co nazywam „śluzem”

Weź głęboki oddech

W chwili, gdy czujesz się przytłoczony – osaczony lub zestresowany – polecam wziąć oddech. Oddychanie to wspaniały sposób na skupienie się. Po prostu podążaj za oddechem i powiedz sobie, że wiesz, co się dzieje i możesz sobie z tym poradzić. Ważne jest, aby pamiętać o naszej indywidualnej sile. Wiem z pracy z pacjentami, że łatwo możemy to stracić. W chwili, gdy pojawia się ktoś, kto jest apodyktyczny lub obwinia, czujemy się pomniejszeni i napięci. Jeśli możemy skupić się na oddechu, na obrazie uderzającego zachodu słońca lub widoku ze szczytu góry, napięcie odpłynie.

Wykorzystaj swoją energię

Możesz także użyć trochę własnej subtelnej energii, aby przeciwdziałać skutkom wampira energetycznego. Wizualizuj wokół siebie ochronne białe światło: tarczę energetyczną. Nadal możesz słyszeć osobę, która na ciebie krzyczy, obwinia cię lub wpycha się w twoją sferę, ale ona nie będzie cię już tak mocno wrzynać. Stworzyłeś strefę buforową, w której jej negatywne wpływy mogą się rozproszyć.

Wyznaczać granice

Wyznaczanie granic to kolejny sposób na ochronę siebie; rysujesz linię, mówiąc na przykład: „To jest to, co mogę dla ciebie zrobić, a to jest to, czego nie mogę”. Nie musisz przekonywać wampira o słuszności swojego stanowiska. Przyjęcie defensywy po prostu zwiększa negatywny ładunek spotkania. Chcesz pozostać neutralny. Kiedy ktoś zaczyna naciskać twoje guziki, a ty zaczynasz skwierczeć w środku, musisz podjąć decyzję, by nie reagować.

Może cię zainteresować także:  50 różnych ciekawostek - tego na pewno nie wiedzieliście!

Cofnij się

Sugeruję również, abyś się wycofał i zastanowił, jakiego rodzaju ludzie cię irytują, ponieważ wierzę, że jednym z praw energii jest to, że przyciągamy to, czego jeszcze w sobie nie wypracowaliśmy. Jeśli jestem bardzo wściekłym człowiekiem, będę otoczony przez wściekłych ludzi. Zwracając uwagę na ludzi, którzy wydają się tak wyczerpujący, możesz odkryć coś, czym musisz się zająć. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​kiedy już przepracujesz konkretny problem, nie jesteś już wyczerpany przez tego rodzaju wampira energetycznego. A wampiry, ograbione ze źródła, przechodzą do łatwiejszych odbiorców.

 

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Jak zrobić najlepsze krążki cebulowe jak z Burger Kinga

Poprzedni wpis

10 wskazówek, jak skutecznie pokonać wzdęcia i gazy

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *