Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Urządzamy warsztat, 3 pomysły dla prawdziwego Majstra

Urządzamy warsztat, 3 pomysły

Urządzamy warsztat, 3 pomysły dla prawdziwego Majstra 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Każdy majsterkowicz, by móc oddawać się ukochanemu hobby, musi mieć choćby niewielki warsztat. W pomieszczeniu o powierzchni 10 m² bez problemu zmieszczą się wszystkie potrzebne maszyny i narzędzia. Równie wygodnie można się urządzić także na mniejszej powierzchni. Gdy majsterkujemy tylko od czasu do czasu, wystarczy nam warsztat rozstawiany tymczasowo.

Każdy, kto z przyjemnością sięga po młotek, lubi samodzielnie wykonywać wszelkie naprawy i dekorować mieszkanie, prędzej czy później dochodzi do wniosku, że potrzebuje własnego warsztatu. Nie zawsze, by go urządzić, trzeba rezygnować z garażu lub opróżniać piwnicę. Już kilka metrów kwadratowych wolnego miejsca pozwala zrealizować mniej lub bardziej ambitne plany. Dla przykładu jako warsztat majsterkowicza zaaranżowaliśmy 3 miejsca: piwnicę o powierzchni 10 m², fragment pomieszczenia o powierzchni 5 m² oraz część kuchni ze stołem kuchennym o powierzchni 2,5 m². Chcieliśmy udowodnić, że nawet w najmniejszym mieszkaniu znajdzie się miejsce na niewielki warsztat.

Jeśli na swój warsztat możemy przeznaczyć 10 lub więcej metrów kwadratowych, bez problemu ustawimy tu stół do pracy, niewielki stół warsztatowy oraz systemową szafkę na narzędzia ręczne i elektronarzędzia. W warsztacie o powierzchni 10 m² zmieści się zatem komplet sprzętu potrzebnego majsterkowiczowi. Dobre światło do pracy zagwarantuje jasne oświetlenie ogólne i punktowe oświetlenie robocze stołu do pracy.

Jeśli często pracujemy w drewnie, ale lubimy także niewielkie prace w metalu, powinniśmy oddzielić od siebie te 2 strefy pracy. My do warsztatu wstawiliśmy niewielki drewniany stół stolarski (tzw. strugnicę) i masywny stół warsztatowy do prac związanych z obróbką metalu oraz pozostałych czynności związanych z majsterkowaniem. Najważniejsze narzędzia wiszą na ściance warsztatowej, którą można dowolnie konfigurować – dzięki temu są zawsze gotowe do użytku i nie plączą się pod nogami.

Jeśli mamy wiele urządzeń zasilanych akumulatorami, pod ścianką z tymi narzędziami możemy dobudować półkę na ładowarki. Tutaj na pierwszym planie dobrze widać specjalną lampę oświetlającą miejsce pracy.

Może cię zainteresować także:  Brama jak z obrazka
Więcej w miesięczniku „Majster” nr 10/2013 »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Wszystko pod ręką, półki kuchenne

Poprzedni wpis

W trosce o piękno podłogi, jak dbać o panele laminowane

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

2 Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

  1. Gdybym miał wskazać jeden element który w warsztacie powinien być obowiązkowo w znacznej ilości to półki. Najłatwiejszy i najbardziej praktyczny sposób by mieć rzeczy pod ręką i na widoku. Można zrobić fajne półki samemu – starczy kupić wsporniki techniczne co jest groszowym wydatkiem a potem już każdy sobie z tematem poradzi.

  2. Dzięki marco73 za cenne uwagi – postaram się sprawdzić te wsporniki i coś podziałać w swoim warsztacie.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *