Stres

()

Stres i jego właściwości

Stres jako pewien stan umysłu i ciała związany z sytuacją, która nas denerwuje, nie musi być czymś negatywnym i może wręcz prowadzić do pozytywnych skutków. Może bowiem pełnić rolę mobilizującą i dzięki niemu wielu ludzi łatwiej radzi sobie z pewnymi zadaniami do wykonania. Z drugiej strony stres paniczny paraliżuje ciało i może nawet prowadzić do rozwoju innych chorób, które są znacznie poważniejsze w skutkach od samej bojaźni. Trzeba więc szybko reagować i w porę zaradzić problemom ze stresem nadmiernym, aby w przyszłości nie żałować powściągliwości w tej kwestii. Stres może nas spotkać w każdym miejscu i o każdej porze, dlatego tak ważne jest wiedzieć o nim jak najwięcej.

Pamiętamy także, że przedłużający się stres powoduje wzrost mobilizacji organizmu do tego, aby przetrwał. Przede wszystkim więc stres powoduje wydzielanie się adrenaliny , a ona z koeli jest czynnikiem mającym zasadniczy wpływ na dostarczanie do organizmu większej ilości tlenu niż dotychczas i poprawia się również zdecydowanie nasza kondycja w danej chwili, bo jesteśmy w stanie wszystko robić sprawniej i szybciej.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Krioterapia

Poprzedni wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.