Skleroza

()

Uciążliwa skleroza

Skleroza jest choroba, a w zasadzie pewna przypadłością, która najczęściej dotyka osoby starsze, mające problemy z koncentracją i osłabione przez upływ czasu. Z drugiej jednak strony nie zapominajmy, że może ona dotknąć każdego z nas, bo liczą się w przypadku jej zaistnienia specyficzne czynniki, których nie można łączyć jedynie z wiekiem. Skleroza jest wynikiem odkładania się cholesterolu w tętnicach, które przez ten proces stają się znacznie węższe i mniejsze, nie przepuszczając dostatecznej ilości powietrza i krwi do mózgu. Objawia się kilkoma specyficznymi cechami, przy czym należy dostrzec, że na początku są to zwykłe zawroty głowy i zmęczenie, które nie zwiastują niczego złego.

Dopiero później choroba postępuje i z biegiem czasu chory zapomina o coraz większej ilości różnych spraw, co nie zdarzało mu się wcześniej w ogóle. Ponadto cechą tej choroby jest wywoływanie drażliwości, która może być uprzykrzająca szczególnie dla osób bliskich i znajdujących się w otoczeniu osoby chorej. Uczucia takiej osoby także się zmieniają, może ona bowiem w sposób nagły i nieoczekiwany wybuchać płaczem albo też kierować się gniewem. Aby zapobiegać chorobie, trzeba przyjmować leki i stale ćwiczyć pamięć, to jedyne rozwiązanie.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.