Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Zabawa w sklep

Zabawa w sklep 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

DLA DZIECI

dodano: 2013-07-02
Zabawa w sklep

Zabawa w sklep 2 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

Sklep z artykułami kolonialnymi to klasyczna zabawka. I wbrew stereotypom świetna nie tylko dla dziewczynek. To wystarczający powód, by spędzić krótki urlop w przydomowym warsztacie.

Najczęściej takie sklepy nazywają się kolonialnymi, składami kupieckimi lub po prostu kramami i należą do krajobrazu większości miasteczek i wsi. To właśnie w nich można kupić wszystkie towary potrzebne do codziennego życia: artykuły spożywcze, mydło, środki piorące i inne przedmioty potrzebne w gospodarstwie domowym. Określenie „towary kolonialne” odnosi się właściwie do produktów i surowców zza mórz i oceanów, szczególnie cukru trzcinowego, kawy, tytoniu, ryżu, kakao, przypraw korzennych i herbaty.

Obecnie w prawdziwym świecie takich sklepów niestety jest coraz mniej. Pamięć o nich przetrwała w świecie zabawek, gdzie wciąż jeszcze stragany cieszą się niesłabnącą popularnością wśród małych ludzi w wieku od lat trzech. Modele ze sklepów z zabawkami są z reguły bardzo drogie i nie zawsze piękne. Dla nas – wzorcowych majsterkowiczów – rozwiązanie problemu było oczywiste: postanowiliśmy zbudować miniaturowy sklep kolonialny z prawdziwego zdarzenia. Od 24 grudnia przejdzie wszechstronny test długodystansowy, który potrwa jedną lub dwie generacje…

Pamiętajmy – Wigilia Bożego Narodzenia jak zwykle będzie 24 grudnia, więc z decyzją o rozpoczęciu pracy nie można zwlekać zbyt długo. Najlepiej więc już teraz zaopatrzyć się w drewno, bo na wykonanie sklepu kolonialnego potrzebujemy około czterech dni.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 12/2009 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Może cię zainteresować także:  Ściana jak w lofcie

Jak po stole, stacjonarne piły tarczowe

Poprzedni wpis

Przestrzeń dla kreatywnych, dekoracje ścienne

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *