Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE 📕

Wzory na życzenie, układamy wykładziny PCW

Wzory na życzenie, układamy wykładziny PCW 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

dodano: 2013-07-16
Wzory na życzenie, układamy wykładziny PCW

Wzory na życzenie, układamy wykładziny PCW 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Wykładziny podłogowe PCW to materiał o nieograniczonej palecie barw i wzorów, umożliwiających tworzenie oryginalnych kompozycji. Pod tym względem żaden inny materiał nie może się z nimi równać. Pokazujemy, jak wykonać podłogę w pasy.

Wykładziny PCW są wytrzymałe, wodoodporne, trwałe, elastyczne i przede wszystkim kolorowe. Do ponad 300 różnych kolorów i wzorów prezentowanych w katalogach producentów dodaliśmy nasz pomysł. Wystarczy pociąć kilka wykładzin PCW na pasy i odpowiednio zestawiając je uzyskać niezwykle oryginalne aranżacje. Rozcinanie rolek PCW było możliwe już wcześniej, ale uzyskanie trwałych i wodoodpornych szwów wymagało skomplikowanych zabiegów, które sprawiały trudności. Teraz majsterkowicze poradzą sobie z tym zadaniem bez problemu. Układanie wzorów z wykładzin podłogowych z PCW może stać się prawdziwym wyzwaniem dla osób pragnących wykorzystać możliwości kreatywnego urządzania i dekorowania mieszkania.

Jeśli w naszym markecie budowlanym zapytamy o P(oli) C(hlorek) W(inylu), z reguły otrzymamy okładzinę C(ushioned) V(inyl). To w zasadzie spieniona wykładzina PCW, która pod względem łączenia różni się jednak od innych wariantów PCW. Wykładziny CV można łączyć jedynie w sposób fizyczny, tzn. za pomocą środków działających na zimno, podczas gdy dostępne w specjalistycznych sklepach okładziny PCW można łączyć także w wyniku procesu termicznego, a więc za pomocą dodatkowego miękkiego PCW poddanego działaniu wysokiej temperatury.

Obecnie w marketach budowlanych są dostępne urządzenia do obróbki termicznej, jednak stanowczo odradzamy takie rozwiązanie. Gorące powietrze uszkadza okładziny CV, a w przypadku PCW jest to metoda możliwa do zastosowania jedynie przy użyciu specjalnych narzędzi (frez do rowków V). My polecamy metodę „spawania na zimno”. Jeśli zastosujemy ją poprawnie, szwy między fragmentami wykładziny będą idealnie szczelne, powierzchnia CV będzie chroniona, a koszty wykonania niskie. Do łączenia na zimno jest przeznaczony gotowy zestaw składający się z tubki środka do spawania na zimno, specjalnej taśmy klejącej, wałka dociskowego i uniwersalnego noża. Produkty te można kupić wyłącznie w sklepach specjalistycznych.

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 09/2008 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Komoda dla indywidualisty, techniki zdobienia

Poprzedni wpis

Przedpokój – wizytówka mieszkania

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *