Zmarszczki

()

Zmarszczki – niedożywienie komórek

Skóra starzeje się tak samo jak cały ludzki organizm, a także często we wcześniejszym wieku, kiedy jest niedożywiona. Sucha i pomarszczona sprawia wrażenie postarzające. W każdym okresie życia jej wygład świadczy o stanie zdrowia całego człowieka. Fałdy i zagięcia na skórze występują z powodu niedożywienia komórek, kiedy skóra pozbawiona wody staje się mniej elastyczna, a jej komórki są mniej zdolne do regeneracji. Z czasem zużywają się i słabiej funkcjonują również gruczoły potowe i łojowe, dostarczające skórze wodę i tłuszcz.

Z wiekiem w tkankach skóry ubywa kolagenu i elastyny decydujących o jej kondycji. Brak tych składników powoduje zwiotczenie tkanek. U osób w starszym wieku, zwłaszcza u kobiet po menopauzie, tworzą się podwójne podbródki, coraz głębsze bruzdy na twarzy i szyi, stopniowo na całym ciele. Utrata kolagenu spowodowana jest głównie przez wolne rodniki, powstające, gdy w codziennym pożywieniu brakuje składników odżywczych , przede wszystkim witamin A, B, C, E oraz antyoksydantów.

Niekorzystnie na stan skóry wpływają potrawy smażone, wędzone, słodkie, alkohol, kawa, papierosy, tłuszcze, ocet, chemiczne dodatki w żywności. Dobroczynnie działają posty, dieta owocowo-warzywna, mycie twarzy źródlaną wodą.

Odżywczo na tkanki skóry działają alfa hydroksykwasy (AHA) czyli kwas glikolowy, mlekowy, cytrynowy – znajdujące się w owocach i nabiale. Przywracają skórze właściwą kwasowość, powodują naturalne, powolne złuszczanie się martwych komórek naskórka i nawilżają. Kwasy te używa się w kremach produkowanych przemysłowo. Najlepiej wykorzystać ich obecność, wykonując domowym sposobem kosmetyki.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.