Zapalenie jelita grubego

()

Zapalenie jelita grubego to przypadłość o tyle częsta, co niezwykle uciążliwa dla każdego napiętnowanego ta chorobą. Tak naprawdę choroba ta nosi nazwę nieco inną, bo z czysto medycznego punktu widzenia określamy ją jako wrzodziejące zapalenie jelita grubego. Dotyczy ono zapalenia części błony śluzowej takich części naszego jelita grubego jak okrężnica oraz odbytnica, które to odcinki są w szczególności narażone na występowanie zapalenia.

Na początku choroba ma przebieg bardzo nagły i często niespodziewany, co może się nawet zakończyć śmiercią pacjenta, jeśli nie zdiagnozujemy jej w porę. Poza tym warto wspomnieć, że taki niezwykle nagły, a raczej piorunujący charakter choroba przybiera na początku jedynie u pacjentów nielicznych, więc większość osób narażonych może spać spokojnie. Wymagana jest jednak w każdym przypadku interwencja chirurgiczna, bowiem bez niej mogą nastąpić powikłania, które dla osłabionego organizmu są tym bardziej niebezpieczne.

Choroba zażaleniowa jelita grubego ma także charakter przewlekły i nieleczona w perspektywie czasu prowadzi do całej masy powikłań.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Rów Mariański

Poprzedni wpis

Zapalenie trzustki

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.