Stawianie baniek

()

Istnieje mnóstwo metod mających na celu zwalczenie przeziębienia czy zaawansowanej choroby. Stawianie baniek cieszy się rosnącą popularnością. Proste i skromne szklane bańki to mistrzowie w mobilizowaniu układu odpornościowego. Pomagają zwalczyć przeziębienie nawet w zaawansowanej fazie, zwłaszcza w połączeniu z konwencjonalnymi lekami i antybiotykami. Zabieg ten najlepiej skonsultować z lekarzem.

Chociaż bańki stawiano od wieków, dopiero niedawno zrozumiano mechanizm ich działania. W przystawionej do ciała podgrzanej bańce tworzy się podciśnienie, toteż skóra z tkankami podskórnymi zasysana jest do wewnątrz. Z pękających wtedy naczynek krwionośnych wydostaje się krew i wypełnia przestrzenie międzytkankowe.

Odtąd układ immunologiczny uważa ją za groźnego agresora i stara się ją zniszczyć, unicestwiając przy okazji chorobotwórcze drobnoustroje. Jeżeli przeraża cię ogień towarzyszący stawianiu tradycyjnych baniek, możesz użyć baniek ze strzykawką do odsysania powietrza lub chińskich baniek gumowych.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Bioetyka a chirurgia

Poprzedni wpis

Żywność ekologiczna

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.