Proteiny

Proteinowa bomba

Co to są proteiny? to nic innego jak białka proste zbudowane wyłącznie z aminokwasów. Wyróżniamy białka rozpuszczalne czyli globularne i białka włókniste czyli fibrylarne (skleroproteidy).

W białka bogate są przede wszystkim takie produkty jak: mięso drobiowe, jaja, białe ryby, owoce morza, zboża, rośliny strączkowe, chude sery i jogurty naturalne. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się jakie korzyści przynosi nam spożywanie protein? Okazuje się, że jest ich wiele. Po pierwsze i najważniejsze są one nam niezbędne do życia. Nasz organizm jest skonstruowany w taki sposób, że nie potrafi sam ich wyprodukować.

Dla przykładu tłuszcze i cukry, które dostarczają nam energię, organizm może czerpać z naszych „zapasów”. W przypadku niedoboru białka organizm zacznie go czerpać z własnych mięśni, czy też skóry co jest bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Po drugie zmniejszają apetyt. To dobra informacja dla tych co dbają o linię.

Dzieje się to dlatego, że trawienie białek przez nasz organizm jest trudne i długotrwałe przez co po prostu mniej jemy Po trzecie i bardzo ważne dla płci żeńskiej, regularne spożywanie protein skutecznie zwalcza cellulit

Właściwości białek oraz dodatkowe spożywanie płynów, które zwiększają pracę nerek powoduje „wypłukiwanie” cellulitu z naszego organizmu.

Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.