Niedokrwistość sierpowata

()

Wielu rodziców traci zarówno czas, jak i pieniądze, wypróbowując środki, które rzekomo mają wyleczyć ich dzieci. Ale obecnie niedokrwistość sierpowata pozostaje chorobą nieuleczalną. Niemniej istnieją proste sposoby na zmniejszenie częstotliwości ataków i na złagodzenie ich skutków. W czasie ataku rodzice powinni dawać dzieciom dużo wody do picia.

Mogą też podać łagodny środek przeciwbólowy. Ostry ból wymaga silniejszych leków, które może udostępnić jedynie lekarz. Niestety, czasami nawet te bardzo silne przynoszą niewielką ulgę. Nie ma jednak powodu, by wpadać w panikę. Prawie zawsze po paru godzinach lub dniach ból ustępuje i chory dochodzi do siebie.

Naukowcy szukają lekarstwa na tę niedokrwistość. Na przykład Państwowy Instytut Chorób Serca, Płuc i Krwi w USA ogłosił na początku 1995 roku, że lek o nazwie hydroxyurea zmniejsza o połowę częstość występowania bolesnych ataków choroby. Uważa się, że przeciwdziała on zmianie kształtu krwinek czerwonych i blokowaniu przez nie naczyń krwionośnych.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Terapia genowa

Poprzedni wpis

Keratotomia radialna

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.