Matura

()

Nowa matura z języka polskiego

Matura jest sprawdzeniem wiedzy i umiejętności nabytych przez uczniów w szkole średniej. Uczniowie po to chodzą do szkoły, by umieć czytać ze zrozumieniem, pisać wypracowania pojąć wiedzę i potrafić wykorzystać ją w praktyce. Zmieniła to po części reforma wprowadzona w Polsce, która zakładała wejście w życie tzn. “nowej matury”. Cała afera toczy sie wokół języka polskiego.

Maturzyści sprawdzają swoją wiedzę z tego przedmiotu pisemnie i ustnie. Znaczy się, teraz jedynie pisemnie… Dlaczego? Matura ustna nie wygląda już jak dawniej. Teraz uczeń musi opanować jedynie jeden wątek i przedstawić go komisji maturalnej. Co lepsze, wątek sam sobie wybiera już we wrześniu i opracowuje go aż do maja. Jak nauczyciele mogą sprawdzić, czy prezentacja maturzysty jest jego dziełem? Nijak! Uczeń ma wolną rękę. Prace może mu napisać mama, tata, wujek albo babcia.

Niektórzy wolą po prostu ją kupić. Stówka to w przeliczeniu 11zł za miesiąc, bo uczniowie mają aż 9 miesięcy na przygotowanie pracy. Można i taniej. Zdarzają się oferty i po 50zł. Abiturient musi ją jedynie wykuć, przedstawić i mniej więcej wiedzieć o co w niej chodzi… To kolejna porażka polskiego szkolnictwa

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Uniwersytet Śląski

Poprzedni wpis

Prawo jazdy

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.