Keratotomia radialna

()

W niektórych krajach telewizja, radio i prasa coraz więcej uwagi poświęca keratotomii radialnej. Ta technika chirurgiczna, choć stosowana już od przeszło 20 lat, a opisana przez specjalistów jeszcze kilka lat wcześniej, dopiero teraz zaczyna być popularna. Miliony ludzi cierpi na wrodzoną lub nabytą krótkowzroczność. Na czym polega ta wada wzroku? Na nieostrym widzeniu przedmiotów oddalonych — jeśli się nie korzysta z okularów lub soczewek kontaktowych.

Krótkowidz zazwyczaj może czytać bez okularów, ale często przybliża do oczu tekst, żeby widzieć go wyraźnie.

Keratotomia radialna (promieniste nacięcie rogówki) to zabieg chirurgiczny mający na celu ograniczenie lub wyeliminowanie konieczności noszenia przez osoby krótkowzroczne okularów do patrzenia w dal. Zabieg ten zmienia kształt rogówki, dzięki czemu obraz skupia się na siatkówce, a nie przed nią, jak to się dzieje u krótkowidzów. Dokonanie na zewnętrznych warstwach rogówki promienistych nacięć skierowanych ku krawędzi pola widzenia pozwala uzyskać ostrość widzenia.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Niedokrwistość sierpowata

Poprzedni wpis

Dieta a rak

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.