Gorączka

()

Na wstępie uwaga: wystąpienie gorączki jest zjawiskiem pozytywnym, reakcją obronną organizmu. Krótkotrwała temperatura przekraczająca 36,6 °C ma znaczenie w walce z chorobą, dlatego, zwłaszcza u dzieci, nie powinno się jej obniżać zbyt pochopnie.

Dzięki podwyższeniu temperatury ciała o 1 do 2°C organizm sam pokonuje niektóre wirusy i bakterie. Podawanie zbyt wcześnie środków przeciwgorączkowych osłabia naturalne mechanizmy ustroju. Jeśli wysoka gorączka trwa dłuższy czas, aby uniknąć osłabienia organizmu trzeba ją obniżyć, najlepiej rozpocząć od naturalnych środków.

Metody słynnych naturalistów

Rady dla lepszego przetrwania okresu samouzdrawiania: Chory z podwyższoną temperaturą nie powinien przebywać w ciepłym pomieszczeniu. Nie musi cały czas leżeć w łóżku. Warto zadbać o to, by dobrze wietrzyć pokój w jakim przebywa chory. Niewskazane jest przegrzewanie dzieci ani starszych, działa to osłabiająco.

Gdy temperatura przekracza 40 °C lub wysoka utrzymuje się dłuższy czas, zwłaszcza u dziecka, u osoby z nadciśnieniem lub innymi dolegliwościami, trzeba skorzystać z pomocy lekarza lub samemu podjąć jej obniżanie. Podajemy niektóre wypraktykowane metody.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Wieprzowina

Poprzedni wpis

Konopia lecznicza

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w kuchni, serwujący wykwintne dania. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać coś więcej niż artykuł 📖

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.