Dopalacze

()

Charakterystyczne objawy mogące wskazać na zażywanie substancji psychoaktywnych

Zmiany w zachowaniu osoby: nagła zmiana nawyków, wahania nastroju i aktywności, izolowanie się od bliskich i znajomych, nowi „dziwni” koledzy, tajemnicze rozmowy telefoniczne i nagle wyjścia, posługiwanie się niezrozumiałym językiem (slangiem), bunt, łamanie ustalonych zasad, napady agresji, problemy finansowe, wynoszenie wartościowych przedmiotów, niewytłumaczalne spóźnienia, późne powroty, kłamstwa, pomniejszenie wszelkich autorytetów, spadek zainteresowania ulubionymi zajęciami.
Na powyższe zachowania trzeba być bardzo wyczulonym.

Dotyczy to nie tyko młodych, u których takie zmiany często są naturalne, uwidacznia się to także wśród osób starszych. Obserwując tego typu sytuacje, musimy sobie zadać pytanie o ich przyczyny. To ważny sygnał ostrzegawczy, jakiego nie można zignorować. W toku codziennych zajęć i obowiązków, większość osób nie potrafi odpowiednio zinterpretować zachodzących zmian. Często przysłania je tzw. ślepa miłość lub nadmierna pobłażliwość.

Wygląd zewnętrzny: blada ziemista cera, krosty i owrzodzenia, przekrwione oczy, rozszerzone lub zwężone źrenice, spadek wagi ciała, zaniedbanie higieny osobistej

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Adrenalina

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.