Diabetyk

Dieta dla diabetyków

Diabetycy są zmuszeni do przestrzegania restrykcyjnej i czasami bardzo utrudniającej życie diety, lecz należy pamiętać, że nie jest to koniec świata i zawsze można sobie poradzić, przygotowując posiłki atrakcyjne wizualnie i smakowo nawet z tych produktów, które diabetyk musi i powinien spożywać. Musimy więc uświadomić sobie, że diabetycy nie są skazani tylko i wyłącznie na picie herbaty czy jedzenie rzeczy bez cukru, ale mogą także spożywać posiłki skomponowane z bardzo różnorodnych produktów.

Dlatego tak istotne jest zwłaszcza postępowanie przy robieniu posiłków zgodne ze wskazaniami lekarzy oraz dietetyków, którzy zawsze przygotowują odpowiednią, listę potraw i produktów, jakie diabetyk może z powodzeniem spożywać. Musimy więc wiedzieć, że diabetycy powinni przede wszystkim jeść takie rzeczy, które pozwalają im na kontrolowanie i utrzymywanie stałej masy ciała, bez żadnych odchyleń w jedną czy w druga stronę.

Ponadto oczywiście najważniejsze jest kontrolowanie poziomu stężenia glukozy we krwi i mierzenie ciśnienia, w szczególności nadciśnienia tętniczego.

Cukrzyca chorobą naszych czasów

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.