Borelioza

()

Borelioza jako choroba nie jest zbyt znana, szczególnie w naszym kraju, bowiem nie cierpi na nią znaczna część populacji a tylko osoby, które dużo czasu spędzają w określonych warunkach i okolicznościach. Przede wszystkim więc można się zarazić boreliozą poprzez ukąszenie kleszcza, a jak wiadomo, w naszych rodzimych lasach kleszczy nie brakuje, więc nie jest to trudne zadanie. Choroba zaczyna się powoli rozwijać, a w stadium początkowym charakteryzuje się głównie infekcją występującą w postaci tak zwanego rumienia.

Później na miejscu ukąszonym i nie tylko ukąszonym przez kleszcza będącego nosicielem boreliozy pojawia się ból stawów oraz inne objawy, takie jak zapalenie opon mózgowych czy podrażnienia nerwowe, które są niezwykle dokuczliwe i człowiek czuje się osłabiony, czasami zapada w delikatne stany otępienia. W najgorszym przypadku chory zarażony borelioza może nawet doznać zapalenia mięśnia sercowego, z którym nie ma żartów i można trafić do szpitala.

Ostatni etap choroby ma przebieg najgorszy i najbardziej uciążliwy, bowiem może u takiego człowieka nastąpić niedowład kończyn i różnorakie zaburzenia psychiczne, ponieważ borelioza dotyka mózg i ośrodek nerwowy.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Zapalenie trzustki

Poprzedni wpis

Łuszczyca

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.