Benifuki

Benifuki na alergię

Czy warto zastąpić poranną kawę zieloną herbatą? Niektórzy twierdzą, że tak, i z powodzeniem sami owej zamiany dokonali. Kawę pije się z jednego podstawowego powodu – ma ona działanie pobudzające (dzięki zawartości kofeiny, niekiedy bardzo wysokiej). Zaparzona kawa jest napojem, który pomaga nam co rano obudzić się, powrócić do świata żywych, mówiąc z przymrużeniem oka, i rozpocząć wykonywanie wszystkich codziennych obowiązków z odpowiednią dozą zapału i energii. Warto więc zapytać: czy zielona herbata ma takie same właściwości?

Okazuje się, że tak. Zielona herbata może pobudzać równie dobrze, co kawa, ale ma nad nią tę przewagę, iż nie powoduje wzrostu ciśnienia i nie powoduje niepokoju czy roztrzęsienia, które to są zjawiskami z pewnością dobrze znanymi wszystkim tym, którzy kiedyś wypili o jedną filiżankę małej czarnej. Poza tym, zielona herbata, paradoksalnie, pozwala się zrelaksować, stąd pobudzenie, jakie otrzymujemy dzięki jej piciu, nie jest pobudzeniem nerwowym, niespokojnym, a prawdziwym energetycznym i optymistycznym „kopem” czy „zastrzykiem”. Czy są jeszcze jakieś argumenty na rzecz twierdzenia o tym, iż picie zielonej herbaty jest lepszym rozwiązaniem niż picie kawy? Tak, i jest ich całkiem sporo.

Po pierwsze, herbata Benifuki nie przyczynia się do powstawania na zębach ciemnego osadu i odświeża oddech, podczas gdy ten kawowy może się okazać, po czasie, niezbyt przyjemny. I dalej, podczas gdy kawa odwadnia, zielona herbata nawadnia organizm; kawa go zakwasza, zielona herbata – alkalizuje. Wpływ zielonej herbaty na zdrowie wynika również z faktu, iż jest ona bogatym źródłem antyoksydantów (przeciwutleniaczy), które wykazują działanie antynowotworowe.

Benifuki ponadto, przyspiesza metabolizm, i co najważniejsze, jest niezwykle skuteczną herbatą na alergię i posiada wiele antyoksydantów (podnosi bowiem termogenezę – jeśli będziemy pić ją regularnie, nasza przemiana materii będzie działać na najwyższych obrotach i zdecydowanie szybciej będziemy spalać kalorie) oraz, wypita po obfitym posiłku, wspomaga trawienie i sprawia, że znów możemy poczuć się lekko. Stąd zastąpić może np. coraz popularniejsze suplementy diety mające wykazywać podobne działanie. Na zakończenie należy tu dodać, iż owe właściwości ma jedynie dobrej jakości zielona herbata i, co bardzo ważne, tylko i wyłącznie ta niesłodzona. Jeśli smak tej naturalnej nam nie odpowiada, wybierzmy smakową mieszankę lub wciskajmy do naparu sok z cytryny.

Zespół jelita drażliwego

Poprzedni wpis

Wieprzowina

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.