Ateizm

()

Stosunkowo najmniej „trendy” jest ateizm. Samo słowo, nie wiedzieć, dlaczego w świadomości społecznej kojarzy się negatywnie. Być może wynika to z naleciałości naszego systemu politycznego, kto był ateistą ten na pewno był również komuchem. A być może nie – zbyt młody jestem by się na ten temat wypowiadać. Tak czy inaczej ateizm oznacza po prostu odrzucenie bóstw. Nic więcej. Nie oznacza odrzucenia duchowości, nie oznacza bezkrytycznej wiary jedynie w naukę i technikę. Ateista wbrew powszechnej opinii może medytować, może wierzyć w duchy, bioenergie, aury itd…
Ateizm zakłada zatem, że nie ma gdzieś wysoko w niebie brodatego kolesia, który tylko czeka aż umrzesz, aby zdecydować czy Twoje życie było fajne czy afeee. Bo jeśli mu się nie spodoba to wrzuci Cię do kotła ze smołą. Nie szukamy tutaj filozofii – nie ma jej.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Agnostycyzm

Poprzedni wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.