Woda na Marsie - Kosmos / Nauka / Odkrycia 1 - Twój Głos ? e-TG.pl
Nauka

Woda na Marsie – Kosmos / Nauka / Odkrycia

9.6

Czy istnieje woda na Marsie?

Łazik Curiosity na Marsie

Nasa wysłała łazika Curiosity na Marsa. Łazik ma za zadanie zbierać informacje o panujących warunkach na planecie Mars. Głównym założeniem Nasa było odnalezienie jeziora – źródła wody – choćby zamarzniętego, w postaci lodu. Co odkrył łazik Curiosity na Marsie? Czy istnieje tam jezioro albo zamarznięta woda?

Woda na Marsie - Kosmos / Nauka / Odkrycia 2 - Twój Głos ? e-TG.pl

Brak dwutlenku węgla

Prawdopodobnie na Marsie nie ma wody. Taką informację dostarczył łazik Curiosity wysłany na Marsa. Jego doniesienia wskazują, że 3, 5 miliarda lat temu na Marsie nie było prawie w ogóle dwutlenku węgla, a to oznacza brak ciepła. Woda w stanie ciekłym nie byłaby więc możliwa. Skoro brak dwutlenku węgla to i brak wody, a co za tym idzie brak możliwości kolonizowania planety w celu stworzenia miejsca dla dalszego rozwoju istnienia ludzkiego.

Woda na Marsie - Kosmos / Nauka / Odkrycia 3 - Twój Głos ? e-TG.pl

Minerały węglanowe

Dwutlenek węgla działa tak, że naładowany jonami magnezu i żelaza daje w rezultacie minerały węglanowe. Skoro na powierzchni Marsa trudno o takie minerały, to trudno też o wodę w stanie ciekłym. Łazik Curiosity nie znalazł żadnego dowodu na istnienie chociażby jeziora, nawet zamarzniętego.

Łazik wysłany przez Nasa na Marsa odkrył, że nie ma ani trochę możliwości, żeby istnienie ludzkie mogło przetrwać na Marsie. Łazik nie znalazł żadnego źródła wody, nawet zamarzniętej. Mało tego łazik dostarczył informacji do Nasa, że na Marsie brak dwutlenku węgla – a więc brak ocieplenia, a do tego brak minerałów węglanowych, które mogłyby ocieplać wodę.

Na podstawie: „Proceedings od the National Academy of Science” , za : focus.

Czy tłuszcze są zdrowe? oraz naturalne źródła witamin i mikroelementów

Poprzedni wpis

Jak zbudowana jest powieka?

Następny wpis
Wiedzo Znawca
Redaktor z rzemiosłem w ręku na co dzień szef kontroli jakości w brytyjskim oddziale Amazona. W niedalekiej przyszłości planuje zrealizować młodzieńcze marzenia i napisać książkę.

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *