Majsterkowanie 🧰

Wkrętarki: jaką wkrętarkę wybrać – która będzie najlepsza?

Niedawno moja stara, marketowa wkrętarka ostatecznie przestała działać, więc stanąłem przed wyborem nowej.

Tym razem założeniem był zakup bardziej markowego produktu, który posłuży na parę lat. Wybór padł na wkrętarko-wiertarke firmy Skil z serii Masters, model 2322.

Dlaczego akurat ta firma? Posiadam już kilka narzędzi tej firmy i jestem z nich zadowolony, uważam iż są bardzo dobrym kompromisem pomiędzy marketowymi narzędziami a tymi typowo profesjonalnymi typu Makita.

W zakupionym zestawie znalazła się:

– Wkrętarka

– Dwa akumulatory NiCd

– Szybka ładowarka sieciowa (60min)

– Torba

Dane techniczne, którymi legitymuje się wkrętarka:

– Napięcie akumulatora 12V, akumulatory w zestawie 1,5Ah

– Dwa biegi, 1 bieg o większym momencie obrotowym 0-400 obr/min, drugi o maksymalnej szybkości, 1600 obr/min

– Maksymalny moment obrotowy 44Nm

Ustawienia momentu 19 + 1 wiercenie

– Uchwyt szybkozaciskowy do 10mm z systemem auto lock czyli wymiana końcówek bez narzędzi

– Przełącznik obrotów prawo-lewo

– Prędkość obrotów regulowana cynglem

– Ciężar 1,5 kg z akumulatorem

 

Moje wrażenia z użytkownia przez 2 m-ce są bardzo pozytywne.

Przede wszystkim moc! 44Nm momentu to bardzo dużo, wkrętarka potrafi bez problemu wkręcać grube wkręty w drewno, wiercić w cegłach. W ramach testu wkręciłem w kloc drewna długi drewno wkręt – nie dało rady ręcznie go wykręcić potem.

Ciężar 1,5 kg , obawiałem się, że może przy dłuższej pracy sprawiać kłopot, jednak bez problemu korzysta się z wkrętarki. Ma również bardzo praktyczne pokrycie rękojeści gumą, które pozwala pewniej ją trzymać.

Uważałem również, że przekładnia dwu biegowa to zbędny bajer. W praktyce jednak, okazuje się to bardzo przydatne. Przy dokładnych pracach(np. komputery) zmniejszenie ilości obrotów pozwala na dokładniejsze operowanie , natomiast zwiększenie ilości obrotów przy wierceniu pozwala szybciej pracować.

Jedno godzinna ładowarka? Musiałem to sprawdzić i rzeczywiście potrzebuje tylko 65 minut na naładowanie całkowicie pustej baterii. Dodatkowo pokazuje diodami na jakim etapie ładowania jest i wyłącza się po zakończeniu. W połączeniu z drugą baterią, zestaw ten pozwala praktycznie bez przerwy cały dzień pracować z tym narzędziem.

Wkrętarki: jaką wkrętarkę wybrać - która będzie najlepsza? 1 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Podsumowując, jestem bardzo zadowolony z zakupu tej wkrętarki, uważam że w tym przedziale cenowym jest to jeden z najlepszych wyborów. Obecnie można ją znaleźć na rynku w cenie od 300 zł. Oczywiście jeżeli ktoś dysponuje dwa razy większym budżetem to warto się zastanowić nad wkrętarkami z bateriami Litowo-jonowymi… ale to już temat na inny artykuł.

Wkrętarka GSR 10,8 V-LI

Minimalny rozmiar, maksymalna moc.
Dzięki technologii litowo-jonowej
wkrętarka GSR 10,8 V-LI jest nie tylko kompaktowym, ale także ekstremalnie wydajnym urządzeniem.
Radzi sobie nawet ze śrubami o wymiarach 6 x 60 mm.

 

Minimalne wymiary, maksymalna moc!

Wkrętarka GSR 10,8 V-LI to wydajne urządzenie akumulatorowe w formacie kieszonkowym. O połowę mniejsza od standardowej wkrętarki i zawsze pod ręką, ponieważ można ją nosić przy sobie. Nieodzowna w zestawie narzędzi każdego profesjonalisty!

Moc nie jest już kwestią rozmiaru. Dzięki najnowszej technologii litowo-jonowej nowa wkrętarka GSR 10,8 V-LI może być nie tylko kompaktowa, ale także ekstremalnie wydajna – również wtedy, gdy przez dłuższy czas nie była używana. Przy użyciu GSR 10,8 V-LI można bez trudu wkręcać wkręty z łbem wpuszczanym o wymiarach 6×60 mm w miękkim drewnie. Urządzenie wykonuje około 75% wszystkich prac związanych z wkręcaniem.

Wkrętarki: jaką wkrętarkę wybrać - która będzie najlepsza? 2 - Twój Głos 📌 e-TG.pl

Krótki czas ładowania, długa żywotność
Półgodzinna ładowarka AL 1130 CV z systemem Hyper Power ładuje akumulator do 70% pojemności w ciągu zaledwie 15 minut. Gwarantuje to ciągłość pracy, nawet jeśli pod ręką nie ma akumulatora zapasowego. System ECP (Electronic Cell Protection) zastosowany w akumulatorzre wkrętarki GSR 10,8 V-LI zapobiega przeładowaniu ogniw i uszkodzeniu zarówno akumulatora, jak i silnika. Ponadto redukowane są obroty silnika w przypadku stwierdzenia ryzyka przegrzania. Zapobiega to także całkowitemu wyładowaniu akumulatora. To zdecydowanie zaleta dla wkrętarki GSR 10,8 V-LI: akumulator i samo urządzenie mogą być dłużej eksploatowane.

Wkrętarka GSR 10,8 V-LI imponuje także parametrami pracy. Urządzenie posiada 11-stopniową regulację momentu obrotowego, blokadę wrzeciona, zintegrowane oświetlenie diodowe, włącznik z regulacją prędkości obrotowej oraz magnetyczny uchwyt na końcówki.

Zawsze przy sobie
Obojętne, dokąd się wybierasz, teraz możesz mieć wkrętarkę GSR 10,8 V-LI zawsze przy sobie. Praktyczna, zdejmowana kabura służy do zamocowania wkrętarki
na pasku. Wystarczy jeden ruch ręki i można wyjąć wkrętarkę w niemal każdej sytuacji roboczej. Wkrętarkę można przechowywać w praktycznej torbie z paskiem,
w której jest także wystarczająco dużo miejsca na osprzęt. Tym samym spełnione są wszystkie warunki, dzięki którym nową wkrętarkę GSR 10,8 V-LI można uznać za niezawodnego pomocnika profesjonalisty.

Duże rezerwy mocy
Nowe wiertarko-wkrętarki dysponują dużą mocą, dzięki której można szybko wykonać wszelkiego rodzaju prace wiertarsko-wkrętarskie. Model serii 2007, z akumulatorem 14,4 V, wierci otwory o maks. średnicy 16 mm w drewnie i 6 mm w stali. Modele 2006 (12 V) i 2005 (9,6 V) wiercą otwory o maks. średnicy 14 i 12 mm w drewnie oraz odpowiednio 6 i 5 mm w stali. Urządzenia posiadają 20-zakresową regulację momentu obrotowego, która umożliwia dobranie odpowiedniej mocy do rodzaju wykonywanej pracy. Wiertarko-wkrętarki wyposażone są także w blokadę włącznika do pracy ciągłej.

Wigodna i bezpieczna obsługa
Podobnie jak wszystkie elektronarzędzia Skil, także nowe, bezprzewodowe wiertarko-wkrętarki zostały zaprojektowane ze szczególnym uwzględnieniem wygody i bezpieczeństwa użytkownika. Ergonomiczne wzornictwo obejmuje specjalnie wyprofilowane, miękkie części Softgrip w przedniej i tylnej części rękojeści, oraz w górnej części obudowy, które zapewniają bezpieczeństwo podczas pacy oburącz. Wygodny w obsłudze przełącznik kierunku obrotów narzędzia umieszczony jest w górnej części rękojeści. Nowe modele posiadają także zaczep zakładany na nadgarstek, który umożliwia wygodne trzymanie urządzenia.

Szybka, beznarzędziowa wymiana wierteł i końcówek wkręcających
Wiele prac wymaga częstej wymiany wierteł i końcówek wkręcających. Czynność ta jest łatwa i szybka do wykonania w nowych wiertarko-wkrętarkach bezprzewodowych Skil, które posiadają beznarzędziowy, dwuczęściowy uchwyt o średnicy 10 mm. Oznacza to wymianę osprzętu
w ciągu paru sekund – wystarczy obrócić zewnętrzny kołnierz uchwytu.

Nowe modele wiertarko-wkrętarek 2005, 2006 i 2007 są dostarczane w pudełkach kartonowych, które oprócz narzędzia zawierają akumulator, zaczep i podwójną końcówkę wkręcającą. Dostępne są także wersje opcjonalne z dodatkowym akumulatorem.

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Suchy jastrych – zasady wylewki jastrychowej

Poprzedni wpis

Pożegnaj zgagę: nadwaga i otyłość nie pomaga – nadkwaśności dotyczy aż 20% populacji

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *