Majster - poradnik majsterkowania
Majster - poradnik majsterkowania
URZĄDZANIE I DEKOROWANIE

Urządzamy domek ogrodowy cz. 1

Urządzamy domek ogrodowy cz. 1 1 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

DOM I OTOCZENIE

Autor: Mark Bloemke | dodano: 2013-08-20
Urządzamy domek ogrodowy cz. 1

Urządzamy domek ogrodowy cz. 1 2 - Twój Głos 📢 e-TG.pl

By altanka ogrodowa nie wyglądała wewnątrz jak zwykła szopa na narzędzia, musimy ją urządzić i umeblować. W tym numerze podpowiadamy, jak zaaranżować w niej obszerną kuchnię letnią. W następnym pokażemy letni pokój gościnny oraz atelier dla artysty. 

Markety budowlane i sklepy internetowe oferują wiele modeli domków ogrodowych do samodzielnego montażu. Zwykle jednak zmontowana drewniana altanka w stanie surowym wyglądem przypomina raczej szopę ogrodową. By mogła stać się przyjemnym miejscem relaksu, trzeba ja praktycznie i efektownie urządzić. Starannie umeblowana, ustawiona w pobliżu domu może być także dodatkową przestrzenią, którą można sensownie wykorzystywać, odciążając właściwe pomieszczenia mieszkalne.

Przygotowaliśmy 3 propozycje aranżacyjne, pozwalające wykorzystywać domek na różne sposoby: jako kuchnię ogrodową, pokój gościnny i atelier dla artysty. Możliwości jest oczywiście znacznie więcej. Pokazujemy nie tylko to, co można zrobić ze swoim domkiem, gdy już stoi, lecz także opisujemy krok po kroku kolejne etapy budowy.

Do prostego domku dobudowaliśmy obszerny taras, aby można było wygodnie usiąść się pod zadaszeniem, np. w razie deszczu. Uwaga! Taras nie jest elementem należącym do zestawu budowlanego domku do samodzielnego montażu.

Romantyczna kuchnia w ogrodzie

Podczas letnich upałów długotrwałe gotowanie przetworów w domowej kuchni może sprawić, że gorąco i duchota staną się nie do zniesienia. Dojrzałe owoce nie będą jednak czekać na chłodniejsze dni, by je przetworzyć. Dlatego doskonałym rozwiązaniem jest urządzenie w domku ogrodowym letniej kuchni – dzięki temu nie musimy daleko nosić owoców na przetwory i nie rozgrzewamy jeszcze bardziej mieszkania. Nasza kuchnia ogrodowa w domku Stockholm inspiruje i zachęca do przetestowania nowych pomysłów kulinarnych i organizacyjnych: przygotowanie wieczornego party z grillem nie wymaga już noszenia produktów, plony z ogrodu łatwiej będzie przetwarzać na miejscu, możemy też urządzić sobie przyjemny podwieczorek z kawą prawie pod gołym niebem, ale chronieni przed pierwszymi złymi humorami jesieni. By romantyczna kuchnia ogrodowa była w pełni użyteczna, potrzebne są jedynie przyłącze wody z odprowadzeniem ścieków i instalacja elektryczna.

Może cię zainteresować także:  Wąskie i płaskie, meble, które nie zabierają miejsca

Więcej w miesięczniku „Majster” nr 09/2013 »
Drukuj »

Jak oceniasz ten materiał?

Kliknij na gwiazdkę, aby zostawić swoją ocenę

Średnia ocena / 5. Liczba głosów:

Jak dotąd brak głosów! Oceń ten post jako pierwszy.

Do wygrania darmowy remont łazienki!

Poprzedni wpis

Korundy, węgliki, diamenty… tarcze do cięcia

Następny wpis

Na pewno zainteresują Cię jeszcze:

Komentarze - masz coś do napisania? Zostaw proszę informacje.

Pozostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *